Magazin

Red Kit geri döndü

Red Kit geri döndü

Yeni Red Kit albümü "Daltonlar Evleniyor", Fransa'dan sonra ilk kez Türkiye'de yayımlanıyor.

Yapı Kredi Yayınları (YKY), Frankfurt Kitap Fuarı'ndan Red Kit'le döndü... Efsanevi serinin Fransız yayıncısı Dargaud ile görüşen Yapı Kredi Yayınları Genel Yayın Yönetmeni Raşit Çavaş, "Daltonlar Evleniyor" isimli albümün Ocak 2007'de yayımlanacağının müjdesini verdi.

Albümün yayımlanmasından hemen önce ücretsiz olarak "Daltonlar Evleniyor" broşürlerini piyasaya çıkaracak olan YKY, 70 parçadan oluşan serinin tamamını da yayımlamayı amaçlıyor. YKY, yıl boyunca 6 albüm yayımlayacak.

Ölüm mü, evlilik mi?
Memleketi Fransa'da piyasaya bir ay önce çıkan "Daltonlar Evleniyor", Fransa'dan sonra ilk kez Türkiye'de yayımlanıyor. Bu bölümde kalkıştıkları banka soygunları yetmezmiş gibi bir de hapishane masraflarının bölge halkı tarafından karşılanması gündeme gelince, Dalton kardeşlerin 387 yıllık hapis cezası, idam cezasına dönüştürülür!

Joe, William, Jack ve Averel Dalton bu cezadan ancak bir koşulla sıyrılabilecektir. 6 Haziran 1858 tarihinde yürürlüğe giren yasa maddesiyle evlenmeleri halinde asılmaktan kurtulabileceklerini öğrenen Dalton kardeşlere birer eş lazımdır! Daltonlar için boyunlarına ilmek geçirilmesi ile evlenmek arasında pek bir fark yoktur...
Yayın tarihi: 23.12.2006
628
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.