Magazin

Recep İvedik nasıl ortaya çıktı?

Recep İvedik nasıl ortaya çıktı?

TV şovlarındaki skeçlerdeki Recep İvedik karakterini sinemaya taşıyan Şahan Gökbakar, bu karakterin nereden çıktığını anlattı.

Şahan Gökbakar'ın Recep İvedik tiplemesi televizyonda yayınlandıktan sonra büyük beğeni kazanmıştı. Gökbakar da bu karakterle 'Kim 500 Bin İstemez' isimli bir yarışma programı skeçi hazırlamış ve bu karakter izleyicilerden büyük ilgi görmüştü. Gökbakar, bu karakterin neden bu kadar çok sevildiğini kendisinin de bilmediğini söyledi:

"Ben onu daimi bir tipleme olsun diye yapmamıştım. tv8'de izleyenler vardır. İlk bir haber bülteninin içinde bir tane haberdi o. Son çok sevildi ve acayip tutuldu. Bana gelen mailler, sokakta karşılaştığım insanların bana söyledikleri falan... Sonra onu atv'de 'Kim 500 Bin İstemezki' olarak Konan Aşık'la bir iletişime geçirdim. Her halde herkesin de Kenan (Işık) ağabeye 'indir elini' diyesi varmış. Ben öyle bir skeç yapınca çok hoşuna gitti herkesin, Kenan (Işık) ağabey hariç. Kenan ağbi süper bir adam. O skeç yayınlandığı zaman beni aramıştı. 'Şahan beni sokakta gören herkes indir elini diyor. Ne yapacağım benim başıma böyle bir dert sardın diye' dedi."
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 31.01.2008
513
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.