Magazin

Raquel Welch 67 yaşında güzellik ikonu oldu

Raquel Welch 67 yaşında güzellik ikonu oldu

Gerçek ismi Raquel Tejada. Bolivyalı mülteci bir babayla, İrlanda kökenli Amerikalı bir annenin kızı. 1940 yılında Chicago'da doğdu. Welch ilk kocasının soyadı.

Sibel Arna / Hürriyet

Tejada'ya oranla daha az etnik olduğu için kızlık soyadına geri dönmedi. Raquel Welch şimdi 67 yaşında. Ve bu yıl M.A.C kozmetiğin güzellik ikonu oldu. Kendi adını taşıyan makyaj koleksiyonu çok yakında tüm dünyada piyasaya çıkacak. Koleksiyonun tanıtımı Paris'te yapıldı.

Paris'te Raquel Welch'le iki saat geçirdim. Geleli üç gün oldu hálá etkisindeyim. Kendine olan güvenine, hayat tecrübesine, dünyayı yemiş yutmuşçasına dobra dobra konuşmasına hayran oldum.

Bunca yıldan sonra bir markasının güzellik ikonu oldunuz? Ne hissediyorsunuz?
Bulutların üzerindeyim. 67 yaşındayım ve hálá güzelim. Beni niye seçtiler zannediyorsunuz?

Makyajla aranız nasıl? Makyaj, bir kadının nesidir sizce? Makyajsız sokağa çıkar mısınız?
Makyaj yapmayı çocukken tiyatro okulunda öğrendim. Bu işin dersi vardı. Yüze şekil vermeyi, gölge yapmayı, hataları gizlemeyi, kısacası temel makyaj tekniklerini on üç yaşındayken biliyordum. İlk öğretmenim annemdi. Saatlerce makyaj yapardı, ben de gözümü kırpmadan onu izlerdim. Bizim ailenin kadınları sokağa makyajsız asla çıkmaz. Ben de dışarı çıkarken mutlaka gözümü, dudağımı boyarım. Allığım her zaman hafiftir. Bir kendisi için makyaj yapmalı. Asla bir erkek için değil.

İsminizi taşıyan makyaj koleksiyonu hazırlanırken neye ne kadar müdahale ettiniz?
Her şeye karıştım. Renklere, paketlere, her şeye... Koleksiyonu hazırlarken çok eğlendim. Bütün renkleri kendi ten rengime uygun seçtim. Kahverengi ve mürdümlü far paleti benim favorim. Rujlardan ise açık pembe olanı seviyorum.
Yayın tarihi: 27.01.2007
1696
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.