Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Rap'çiler de Bush'a karşı

Rap'çiler de Bush'a karşı

Bush'un yeniden seçilmemesi için yürütülen kampanyayı destekleyenlerden biri de Mary J. Blige.

Rock'çılardan sonra rap ve R&B yıldızları Mary J. Blige, Missy Elliot, Eve Bush' un yeniden ABD Başkanı seçilmemesi için kolları sıvadı. Üçlü, Babyface'in prodüktörlüğünde 1960'ların hit'i 'Wake Up Everybody'yi yeniden seslendirerek anti-Bush'çulara destek olacak.

Aynı parça 1976 seçiminde siyahları, Jimmy Carter'a destek olmaları için seferber etmek amacıyla kullanılmıştı. 'Wake Up Everybody'nin yeni versiyonu, Bush'un seçilmemesi için kamuoyu oluşturmak amacıyla yayımlanacak 'America Coming Together' isimli albümde yer alacak. Albüm Marvin Gaye, Linda Rondstadt ve Yoko Ono gibi isimlerin parçalarını da içerecek.

Bruce Springsteen, Pearl Jam ve R.E.M.'in başını çektiği ünlü rock grupları ve şarkıcıları da, Bush'u Beyaz Saray'dan çıkartmak için 1-10 Ekim tarihleri arasında ABD'nin önde gelen 28 kentinde gerçekleşecek 'Vote for Change' başlıklı 34 konserlik bir turne düzenliyor.
(Radikal)
343
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.