Magazin

Ramazanda estetik patladı

Ramazanda estetik patladı

Ramazan ayında tatil yapmak 'zorunda kalan' dansöz, manken, şarkıcı ve gece kulübü çalışanları, 1 aylık molayı fırsat bilip estetik cerrahlara başvurdu.

Dansöz, manken, şarkıcı ve gece kulübü çalışanları, ramazan ayındaki 1 aylık arayı fırsat bilip estetik cerrahlara gitti. Ramazanda estetik yaptıranların tercihleri arasında ilk sırayı silikon, burun estetiği ile yağ aldırma operasyonları aldı.

2 - 3 katına çıktı
Hasta pörtföyünün yüzde 50'sinin şov dünyasından olduğunu söyleyen Estetik ve Plastik Cerrah Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, "Ramazanda estetik olan dansöz, şarkıcı ve genelev çalışanlarının sayısı 2 hatta 3 katına çıkıyor" dedi.

Op. Dr. Nuri Soysal, Estetik Uzmanı Dr. Atilla Oymak ile Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Nuri Battal, "Özellikle ramazanın ilk 2 haftası bu hastalardan büyük ilgi vardı" bilgisinde birleştiler.

Plastik Cerrah Meryem Gülümser de işlerin 2'ye katlandığını vurgulayarak şöyle dedi: "Diğer aylarda 8-10 ameliyat olurken, şu ana kadar 20 estetik operasyon gerçekleşti. Ameliyatların yüzde 90'ı gece kulübü çalışanlarıyla genelev kadınları."

Estetik fiyatları
- Burun estetiği: 1.5 - 7 bin YTL
- Yağ aldırma: 1.5-4 bin YTL
- Silikon taktırma: 2-5 bin dolar
- Karın gerdirme: 4 bin YTL
- Yüz gerdirme: 5-10 bin YTL
- Göğüs dikleştirme: 5 bin YTL
- Gözkapağı: 2-3 bin YTL
(Milliyet)
Yayın tarihi: 25.10.2005
495
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.