Magazin

Rahat bir uçuş için tavsiyeler

Rahat bir uçuş için tavsiyeler

Rahat bir uçak yolculuğu için, uçuş sırasında midesi bulananlara, kanat üzerinde yer alan bir koltukta ve pencere kenarında seyahat etmeleri öneriliyor.

Hafi yiyeceklerden kaçınılması, uçak yolculuğunun rahat geçmesini sağlarken, uçuş sırasında midesi bulananlar, kanat üzerinde yer alan bir koltukta ve pencere kenarında seyahat etmeli.

Hareketleri zorlaştıracak dar kıyafetlerden kaçınılması, uçuşta hafif yiyecekler yenmesi, sık sık su ve meyve suyu içilmesi, alkollü ve kafeinli içecek alımının sınırlanması uçak yolculuğunun rahat geçmesini sağlıyor.

İnternetteki "www.kokpit.com" adresli sitede, rahat bir uçuş için ipuçlarına yer veriliyor.

Keyifli bir yolculuk için...

Sitede yer alan bilgilere göre; uçuştan önce aşıların geçerli olup olmadığının kontrol edilmesi, iyi hissedilmemesi durumunda uçuşun ertelenmesi, bulaşıcı hastalığa yakalanılmışsa uçulmaması, hareketleri zorlaştıracak dar kıyafetlerden kaçınılması, uçuşta hafif yiyecekler yenmesi, sık sık su ve meyve suyu içilmesi, alkollü ve kafeinli içecekalımının sınırlanması, mümkünse kabin içerisinde ayağa kalkılması ve yürünmesi, otururken ayaklara egsersiz uygulanması, uçuştan önce iyice dinlenilmesi, ilaç kullanan yolcuların ilaçlarını yanlarında bulundurması gerekiyor.

Uçuş sırasında midesi bulananlara kanat üzerinde yer alan bir koltukta seyahat etmeleri, seyahat planlarını büyük uçakla uçacak şekilde yapmaları ve pencere kenarında oturmaları tavsiye ediliyor.
Yayın tarihi: 15.11.2001
427
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.