Magazin

Psikiyatri Oscar'ı Türk profesöre

Psikiyatri Oscar'ı Türk profesöre

ABD'de yaşayan psikoanalist Prof. Dr. Vamık Volkan psikiyatri dalında en prestijli ödül olan 'Sigmund Freud Ödülü'nü almaya hak kazandı.

ABD'de yaşayan Türk psikoanalist Prof. Dr. Vamık Volkan, psikiyatri alanında dünyanın en prestijli ödülü sayılan "Sigmund Freud Ödülü" ile "En İyi Eğitmen Ödülü"nü almaya hak kazandı.

Kıbrıslı Türk Profesör Dr. Vamık Volkan, "Sigmund Freud Ödülü"nü 20 Nisan'da Viyana'da, "En İyi Eğitmen Ödülü"nü de 1 Mayıs'ta New York'ta düzenlenecek törenlerle alacak.

"Sigmund Freud Ödülü", merkezi Viyana'da bulunan "World Council for Psychotherapy" (Dünya Psikoterapi Konseyi) tarafından, psikoterapiye dünya çapında olağanüstü katkılarından dolayı seçilen bir kişiye verilirken, "The American College of Psychoanalysts" adlı kuruluş da, her yıl, en iyi psikoanalitik eğitimi yapan kişiyi "En İyi Eğitmen Ödülü"yle ödüllendiriyor.

15 yıl önce üye oldu
Prof. Vamık Volkan, 400'e yakın üyesi olan "The American College of Psychoanalysts"e 15 yıl önce davet edilmiş ve üye olarak seçilmişti.

Volkan, 3-5 Nisan'da İstanbul'da Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda yapılacak toplantıda, "Psikoanaliz ve Tarih" konulu konferans verecek. Konferansa, Princeton Üniversitesi'nden Prof. Dr. Norman Itzkowitz da katılacak. Volkan'ın kitapları Türkiye'de Bağlam Yayınları tarafından yayımlandı.
(Milliyet)
Yayın tarihi: 02.03.2004
374
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.