Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Prens çiftçi olmak istiyor!

Prens çiftçi olmak istiyor!

İngiltere Kraliyet tahtının, babası Prens Charles'tan sonraki ikinci veliahtı Prens William'ın ordudaki görevini bırakarak çiftçi olmaya karar verdiği öne sürüldü.

Daily Mail gazetesi, William'ın halen dedesi Prens Philip tarafından yönetilen, babaannesi Kraliçe II. Elizabeth´e ait Windsor Great Park adlı çiftliğin yönetimini devralmayı planladığını yazdı.

William'ın cephede görev yapmak yerine 5 bin dönümlük çiftlikte sabahtan akşama kadar at üzerinde işleri denetleyeceğini belirten gazete, 24 yaşındaki Prensin tıpkı kardeşi gibi orduda kendilerine uygulanan sınırlamalar yüzünden bu kararı vermiş olabileceğini kaydetti.

Sandhurst Askeri Akademisini bitirdikten ve kılıç kuşandıktan sonra cepheye gitmek isteyen, ancak bu talebi geri çevrilen William'ın, 3 yıllık mecburi hizmetini tamamladıktan sonra ordudan ayrılacağına dair kararını babası Prens Charles'ın danışmanlarıyla da tartıştığı ve onların da onayını aldığı iddia edildi.

William'ın kardeşi Prens Harry'nin Afganistan'a gitme isteği de yakın zamanda ordu kumanda kademesi tarafından 'güvenlik' gerekçesiyle reddedilmişti.
Yayın tarihi: 09.10.2006
361
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.