Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Prens Charles sonunda evleniyor

Prens Charles sonunda evleniyor

İngiltere Veliaht Prensi Charles, Camilla Parker Bowles ile 8 Nisan 2005 tarihinde evlenecek.

İngiltere tahtının veliahtı Prens Charles ile sevgilisi Camilla Parker Bowles'un düğün töreninin 8 Nisan'da yapılacağı resmen açıklandı. İngiltere Veliahtı ve Camilla Parker Bowles uzun bir süredir birlikteydiler. Kamuoyunun büyük bir bölümü ise Prenses Diana'nın mutsuzluğunun nedeni olarak Camilla Parker Bowles'u görüyor.

Prenses Diana'dan suçlama
Prens Charles, Prenses Diana ile 1981 yılında evlenmeden önce de Camilla Parker'la birlikteydi. Düğünün ardından çift arkadaş kaldı ancak Prenses Diana, birlikteliğindeki sorunlardan Camilla Parker'ı sorumlu tuttu. Prenses Diana, 1995 yılında bir TV kanalına yaptığı açıklamada, "bu evlilikte üç kişiyiz, bu da biraz kalabalık" demişti.

Halk istemiyor
Bu arada, Muhafazakar Parti lideri Michael Howard, evlilik kararını büyük memnuniyetle karşıladıklarını belirtti ve çifte mutluluk diledi. Öte yandan, SKY News'in yaptığı bir ankette halkın yüzde 70'inin bu evliliği desteklemediğini ortaya koydu.
Yayın tarihi: 10.02.2005
393
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.