Magazin

Potter İnternet kurbanı

Potter İnternet kurbanı

Tüm zamanların en hızlı satan kitabı olmayı başaran Harry Potter serisinin altıncı kitabı, İnternet korsanlarının son kurbanı oldu.

'Harry Potter ve Melez Prens'in piyasaya çıkmasının ardından korsanlar kitabı İnternet ortamında herkesin ulaşımına sundular. Böylece genç büyücünün teknoloji sever hayranları, kitabın piyasaya çıkmasından yalnızca 12 saat sonra İnternet'ten indirdikleri 607 sayfalık kitabın tamamını okuma fırsatını yakalamış oldular.

'Önüne geçmekte zorlanıyoruz'
Kitabın audio versiyonunun da 'BitTorrent' gibi dosya değiş tokuşu yapan yayın istasyonlarının eline geçtiği tespit edildi. Serinin yazarı J. K. Rowling adına açıklama yapan avukat Christopher Little, firmasının korsanlara karşı savaş açtığını, fakat bazı yasadışı kopyaların sızmasının önüne geçmekte zorlandıklarını açıkladı.

Yetkililer 24 saat içinde ABD ve İngiltere'de 8.9 milyon satan bir kitabın binlerce kopyasının olmasının kaçınılmaz olduğunu, fakat bu durumun önemli medya kuruluşları için büyük tehdit oluşturduğunu kaydettiler.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 22.07.2005
316
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.