Magazin

'Portakal'da facianın eşiğinden dönüldü

'Portakal'da facianın eşiğinden dönüldü

Antalya'daki festivalde 'İklimler' adlı filmin galasında fırtına dev ekranın bulunduğu platformu devirdi, 4 kişi yaralandı.

Antalya'da bu yıl 43'üncüsü düzenlenen Altın Portakal Film Festivali'nin dün akşam "İklimler" filminin gala gösterimi sırasında çıkan fırtına nedeniyle dev ekranın bulunduğu platform devrildi, 4 kişi yaralandı.

Yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın yazıp yönettiği ve başrolünü eşi Ebru Ceylan ile paylaştığı "İklimler" filminin gala gösterimi sırasında yoğun yağış ve şiddetli rüzgar başladı.
Gala gösteriminin ardından saat 23.30 sıralarında filmin ekibi ve seyirciler, Antalya Kültür Merkezi yanındaki kafede söyleşiye geçerken, fırtına ve yağışın etkisiyle dev ekranın bulunduğu platform devrildi.

Kaçarken yaralandılar
Olay sırasında platform çevresinde bulunan, festivalin ulaşım ve transferini üstlenen şirketin görevlendirdiği Musa Kısa, Zeynep Özfırıncı, Ümit Elit ve Enis Ulutaş kaçmaya çalışırken yaralandılar.

Olay yerine ambulans çağrılırken, çenesinden yaralanan Musa Kısa'ya ilk müdahaleyi festivali izleyen bir doktor yaptı.

Olay yerine 40 dakika sonra gelen ambulans, yaralı gençleri hastaneye götürdü. Kısa'nın travma geçirdiği, diğer yaralıların durumlarının ise hafif olduğu bildirildi.

Mağazada çocuk öldü
Bu kazanın hemen ardından Dokuma semtindeki Antalya'nın en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Kipa'nın tavanı çöktü. Göçük altında kalan iki kişi kendi imkânlarıyla kurtulurken, Fatoş Taş adlı kadınla 3 yaşındaki kızı Meryem Taş mağazada bulunan müşteriler tarafından kurtarıldı. Küçük Meryem kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.
(Milliyet)
Yayın tarihi: 21.09.2006
444
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.