Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Popstar Alaturka'da türban kavgası

Popstar Alaturka'da türban kavgası

Başörtülü yarışmacı Çiğdem canlı yayında polemik yarattı. Bu defa tartışma Atatürk'e uzandı.

Fox TV'de yayınlanan Popstar Alaturka programınının Cuma akşamı yayınlanan bölümünde ortalık birbirine girdi. Kıyafeti nedeniyle her programda eleştiri alan Çiğdem bu programda da tartışma konusuydu.

Başörtülü yarışmacı Çiğdem şarkısını okuduktan sonra ilk eleştirileri Armağan Çağlayan'dan aldı. Armağan Çağlayan başörtüsünü sahne kıyafetine uygun bulmadığını her programda olduğu gibi bu seferde yenileyen Armağan Çağlayan'a Gülben Ergen'den destek geldi. Bunun üzerine bir izleyici bu program Arabistan'da da yapılıyor deyince ortalık birbirine girdi. Yarışma sunucusu Osmantan Erkır seyirciye mikrofon verdi.

İzleyici: Kapalı diye puan kırılmasın.. Sesi çok güzel.. Popstar yarışması çalıntı zaten. Bu program Arabistan'da da yapılıyor ve orada başörtülü kızlar da katılıyor. Kimse de bunu yadırgamıyor..

Gülben Ergen: Tabi oradaki yarışma gibi olamaz. Burası Arabistan değil Türkiye.. Türkiye Arabistan olmadı, olmayacak da.. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni Atatürk kurdu ve biz Atatürk'ün çocuklarıyız.

Bülent Ersoy: Şimdi ben hadiselerin demogojik hale getirilmesine karşıyım. Bu çocuğun üzerinden bu tarz tartışmalar yapmak son derece yanlıştır. Gülben Hanım'ın söylediklerine karşıyım. Zaten hepimiz Atatürk'ün çocuklarıyız. Onun evlatları olmaktan gurur duyuyoruz. Keşke biraz daha önce gelseydim dünyaya da sesimle ona hizmet edebilseydim.

Gülben Ergen: Ben Çiğdem'i baştan beri görüntüsüyle değil sesiyle değerlendirdim.. Zaten kafasının içinde ne barındırdığı önemli benim için... Ama bizim örf adetlerimiz Arabistan gibi değil. Bizim örf ve adetlerimiz farklı. Bu çocuğu biz aldık buraya..

Armağan Çağlayan: Hayır biz almadık. Biz oylamadık. Siz istediniz. O yüzden alındı.

Bülent Ersoy: O halde ben aldım.. Bu çocuğu ben aldım buraya.. Başörtülü bir insanın da sanatını icra edebileceğini göstermiş oldum. Evet ben istedim bu çocuğu.

Biz Türkiye Cumhuriyeti Devletiyiz... Ama Atatürk'ün de gönlü çok genişti. Herkesi kucaklayan bir anlayışa sahipti..

Armağan Çağlayan: Ben sonuçta başörtülü yada değil, baştan beri Çiğdem'in popstar olamayacağını söylüyorum. Sonuçta sahne biraz da şovdur.. Arabistan'da insanlar böyle şarkı söylüyor. Ama kuzey ülkelerinde de insanlar bikiniyle şarkı söyleyebiliyor. O zaman öyle mi yapalım yani. Burasının örf adetleri Arabistan'dan farklı...

Gülben Ergen: Ben izleyiciyi yanlış anlamışım.

Bülent Ersoy: Görürsünüz haftaya bende başörtü ile geleceğim ve en güzel şekilde sanatımı icra edeceğim. Efe başörtüsü ile de okunur başörüsüz de okunur.
(Milliyet)
535
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.