Magazin

Polis telsizinden motivasyon anonsları

Polis telsizinden motivasyon anonsları

Edirne Emniyeti, telsizden polisi uyarıcı ve motive edici mesajlar geçiyor. Örneğin, "özel yaşantınızda komşuluk ilişkilerinizi geliştiriniz" mesajlardan yalnızca biri...

Edirne Emniyet Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğü`nün genelgesi doğrultusunda, "Muhaberenin uygun kıldığı zaman diliminde polisi uyarıcı ve motive edici mesajlar" geçmeye başladı.

Edirne Emniyet Müdür Yardımcısı Erol Özdemir, Polis Radyosu`nun faaliyette bulunmadığı illerde bu tür uygulamaya başlandığını söyledi.

Mesajların küçük spotlar halinde yer aldığını ve 155 bünyesindeki Haber Merkezi tarafından seslendirildiğini ifade eden Özdemir, uygulamanın çok faydalı olacağını düşündüklerini söyledi.

Özdemir, "Emniyet Genel Müdürlüğü bizden çalışılan yöreye uygun spotlar da üretebileceğimizi bildirdi. Bu konuya yönelik çalışmaları başlattık. Spotlar konuşmaların olmadığı uygun saatlerde verilecek" diye konuştu.

Mesajlardan örnekler

Emniyet Genel Müdürlüğü`nden gönderilen spot mesajların bir kısmı şöyle:

-Resmi ve özel ilişkilerde vatandaşlara saygılı ve nazik davranınız.

-Vatandaşları imkanlar ölçüsünde ziyaret ederek, talep ve beklentilerini alınız.

-Özel yaşantınızda komşuluk ilişkilerinizi geliştiriniz.

-Yörenizde ilişki içerisinde olduğunuz bireylerin gelenek, alışkanlık ve değerlerine saygı gösteriniz, onlara yakın olmaya çalışınız.

-Unutmayınız ki; en iyi ve en doğruyu bilmeden adil karar veremezsiniz.
Yayın tarihi: 02.12.2001
439
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.