Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Polis otolarına F1 makyajı

Polis otolarına F1 makyajı

ABD'nin Michigan eyaletinde hırsızların vay haline. Polisin hizmetine saatte 240 kilometre hız yapabilen, 100 km hıza 7 saniyede ulaşabilen 'Magnum' adlı süper araçlar verildi.

Otoyol canavarları şimdi yandı. ABD ve birçok Avrupa ülkesi, trafik polisleri için Formula 1 teknolojisinin kullanıldığı özel otomobiller hazırladı.

ABD ve birçok Avrupa ülkesi, Formula 1 teknolojisini polis otolarında uygulamaya başladı. Özellikle otoyol polislerinin yakalamakta güçlük çektiği hızlı otomobillere karşı hazırlanan proje, Michigan eyaletinde hayata geçirildi. Saatte 240 km hızı aşan ve 100 km hıza sadece 7 saniyede ulaşan Dodge marka otomobil, hız kuralını ihlal edenlerin en büyük korkulu rüyası olacak.

Formula 1 otomobillerindeki direksiyondan vites sisteminin uygulandığı Dodge'da, özel fren sistemine de bulunuyor. Formula 1 yarışlarında görmeye alıştığımız hızlara yaklaşabilen polis otomobilleri Pontiac, Corvette, Mustang, Hummer gibi markalardan oluşuyor. Buna benzer bir uygulama, 2000 yılında İtalya'da başlamıştı ve hala devam eden projede, Lamborghini araçlar kullanılıyor.
339
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.