Magazin

Podyumların yeni nesil top modelleri

Podyumların yeni nesil top modelleri

Moda devleri, bir döneme damgasını vuran modelleri yaş durumundan emekliye ayırdı. Artık 18'lik kağıt bebeklerin saltanatı başladı.

Cindy Crawford, Naomi Campbell, Claudia Schiffer... Hepsi dünyanın ilk "süpermodel"lerindendi. Dudak uçuklatan güzellikleri ve vücutlarıyla dergi kapaklarının, billboard'ların ve podyumların neredeyse yirmi yıl boyunca vazgeçilmez isimleri oldular. Fakat onların büyüleri de, zamanla azaldı; geçen yılların yıpratıcı etkisine dayanamayan ilk süpermodeller, yavaş yavaş sahneden çekilmeye başladı. Fakat moda devlerinin, podyumların o 'fırtınalı' zamanlarını bir anı olarak hatırlamaya niyeti yok.

Sürekli yeni yüzlerin peşindeler. Moda dünyasına yeni nesil süpermodeller kazandırmak için çalışıyorlar. İngiliz The Sun gazetesi, yaşları 16 ila 22 arasında değişen bu yeni isimlerle ilgili bir dosya hazırladı. İşte, The Sun'ın araştırmasına göre, podyumların yeni kağıt bebekleri:

HANNAH SHAW
Doğum Yeri: Newcastle, İngiltere Yaş: 17 Nasıl keşfedildi: Birmingham'da düzenlenen 'The Clothes Show Live' defilesinde. Geçmişi: Hannah, Remington'ın saç jölesi reklamlarının yeni yüzü olarak ünlendi. Kimler için modellik yaptı: Hannah'ın klasik duruşu, onun Paris'teki 'Chanel Couture' defilesine katılmasını sağladı. Genç manken, son olarak Benetton'ın reklam kampanyalarında yer aldı.

ROBYN CONNOR
Bahamalar doğumlu 18 yaşındaki Robyn modacıların dikkatini, İngiltere'de yapılan 'The Clothes Show Live' defilesinde çekti. Duru yüz hatlarıyla beğenilen esmer güzel, geçtiğimiz sezon Jil Sander defilelerine çıktı. Robyn, Prada, Burberry ve Top Shop'la da çalıştı.

PORTIA FREEMAN
16 yaşındaki Portia, Birmingham'daki 'The Clothes Show Live' defilesinde büyük firmaların dikkatini çekti. Sarışın güzelin en bilinen yönü, şöhret basamaklarını hızla tırmanması! İki hafta içinde, ünlü fotoğrafçı Mario Testino'yla Vogue için iki çekim yapan Portia'ya Tanrı sanki "yürü ya kulum" dedi.

LILY DONALDSON
Londra doğumlu Lily, 18 yaşında. Genç model, bir buçuk yıllık kariyerinde Vogue dergisine birçok kez kapak olmayı başardı. Modacıların Lily'ye talebi çok yüksek. Güzel manken, Jil Sander, YSL, Sportmax, Burberry gibi firmaların tercih listesinin başında yer alıyor.

NEIL ROBINSON
Doğum Yeri: Kingston, Jamaika Yaş: 19 Nasıl keşfedildi: Nell, Select'in yeni yüz arayışlarının sonucunda, şirket yetkilisi Sarah Leon tarafından keşfedildi. Geçmişi: 2002 yılında 'Supermodel of the Caribbean' yarışmasında birinci olan Nell, daha sonra Londra'ya geldi. Film galalarının vazgeçilmezleri arasında. Son olarak Grammy ödül törenine katıldı. Kimler için modellik yaptı: Vogue'un da olduğu birçok firma için modellik yapıyor.

ILONA KUODIENE
Doğum Yeri: Litvanya Yaş: 22 Nasıl keşfedildi: Metroda uyurken! Geçmişi: Ilona, kariyerine 'rüya gibi' bir başlangıç yaptı. Modellik hayatının ilk altı ayında kazandığı para, Litvanya'da tüm hayatı boyunca kazandığından daha fazla. Kimler için modellik yaptı: Ilona'nın masum bakışları, ona Moschino, Vogue, Issey Miyake ve Armani gibi devlerle çalışma fırsatı verdi.
Yayın tarihi: 15.03.2005
459
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.