Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Podyumların en ilginç mankeni

Podyumların en ilginç mankeni

New York partilerinin vazgeçilmez ismi Amanda Lepore, hiç kuşkusuz podyumların en ilginç mankeni.

İşte Armand Lepore olarak dünyaya gelen ve liseyi bitirdikten sonra cinsiyet değiştiren manken-şarkıcı-oyuncunun yaşam öyküsü...

New Jersey'de doğdum. Annem Almandı, babam İtalyan. Çocukluğumda ailemin neden bana erkek kıyafetleri giydirdiklerini anlamıyordum. Hatta onların deli olduğunu düşünüyordum. Kendimi kız gibi hissediyordum.

YAŞI BİLİNMİYOR
Bu sözler, Armand Lepore olarak dünyaya gelen ve bugün 'moda ikonu' olarak adlandırılan Amanda Lepore'a ait. 15 yaşında ilk kez estetik olan ve liseyi bitirir bitirmez de cinsiyetini değiştiren Lepore, 90'lı yıllardan beri podyumların en ilginç mankeni olarak tanınıyor. Mankenliğin yanı sıra müzikle ve oyunculukla da ilgilenen Amanda Lepore, ünlü fotoğrafçı David LaChapelle'in ilham perisi olarak da tanınıyor.

Lepore'un LaChapelle'e verdiği Marilyn Monroe ve Elizabeth Taylor pozları sanat eseri olarak adlandırılıyor.

"Champagne" ve "My Hair Looks Fierce" adlı single'larıyla da adından söz ettiren ve New York partilerinin vazgeçilmez isimlerinden olan Amanda Lepore, ünlü markalar için de çalışmalar yapıyor.
(Hürriyet/Kelebek)
312
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.