Magazin

Podyum aleminin en ağır ablası özay

Podyum aleminin en ağır ablası özay

Küçüklüğünde şiirler, senaryolar yazan, resim yapan Tuğba Özay'ın hayatı, serpilip güzelleştikçe değişti. Podyumlara adım atan Özay, bir röportajında "Önemli olan aydınlık olmaktır" dese de, sık sık "hayli karanlık" olaylarla anıldı.

 • Manken gibi geldi kelepçelerle çıktı

 • Başı beladan hiç kurtulmadı. İşte o alaylar...

  Tuğba Özay, 10 şubat 1978'de İstanbul'da doğdu. 7 yaşından 14 yaşına kadar tiyatro eğitimi aldı. Okul yıllarında birçok oyun senaryosu yazıp, gösteriler düzenledi. Şiir yazdı, resim yaptı... Profesyonel olarak yüzdü, voleybol oynadı, dalış eğitim aldı. 1994 yılında Vakko defilesiyle modelliğe başladı. Aynı yıl TRT'de "Sonradan Görmeler" adlı ilk TV dizisinde yüzme öğretmenini canlandırdı. 1995 yılında Türkiye 1. ve Dünya 2. Güzeli seçildi. Yine aynı yarışmada Dünya'nın En İyi Vücutlu Mankeni ilan edildi. 1996 yılında halk oylamasıyla yapılan yarışmada "Yılın Mankeni" seçildi. 1996 yılında Paris'te kısa dönem mankenlik yaptı.

  DİŞİ AHMET KAYA
  Birçok dizide oynadı, sunuculuk yaptı. CHP'nin gençlik kollarında siyasete giren, "Dişi Ahmet Kaya olmak istiyorum" diyerek bir ara müzikle ilgilenen Özay, militan bir ruha sahip olduğunu sık sık dile getiriyordu. Özay, popüler olduğu günden itibaren sert dili, kavgaları, silah kullanması "harbi manken" imajıyla sık sık gündeme geldi... Bir röportajında kendini, "Önemli olan kimliğini koruyarak hareket etmektir" diyen Tuğba Özay'ın adı bugünlerde ne yazık ki pek aydınlık işlerde anılmıyor...

  AŞKI DA DERDİ DE ÇOKTU
  "Güzel ve seksi kadın" imajını bırakıp, bir anda podyum dünyasının "Ağır ve harbi abla"sı olan Özay, aşk hayatında da pek aydınlık ilişkiler yaşamadı.

  Birçok aşkın ardından, Özay'ın mafyadan birisiyle ilişki yaşadığı yayıldı. Çok geçmeden ünlü mankenin Kürşat Yılmaz'la aşkı gündeme geldi. Kürşat Yılmaz Bodrum'da yakalandığında gözaltına alınanlar arasında Özay da vardı. Özay, o günden itibaren ilişkisini saklamadı. Hemen hergün Özay'ın ya dayak yediği günün konusuydu ya da hanım ağa gibi etrafta dolaşması...

  Daha sonra Özay, "ayrıldık" dese de, Yılmaz ile manevi bağı hep sürdü. Ancak ünlü mankenin adı, geçtiğimiz aylarda Akın Büyükoğlu ile gündeme geldi. Özay ile Büyükoğlu'nun 2 yıldır birlikte olduğu, inşaat işiyle uğraşan işadamının Özay'a Beylerbeyi'nde 4 katlı ev aldığı öğrenildi. Ancak yakın zamanda Özay'ın ayrılmak istediği fakat Büyükoğlu'nun tehdit ettiği haberleri yayıldı. İddiaya göre Özay, durumu Yaşar Öz'ün adamı Cabbar Kibaroğlu'na iletti. Akmerkez rezidansta Büyükoğlu, Kibaroğlu'na, "Ona 4 milyon dolar verdim, beni bırakamaz" dedikten sonra silahlar çekildi. Kibaroğlu yaralandı, Büyükoğlu kaçtı ve tüm gözler yine Özay'a çevrildi. Ve bu güzel mankenin hayallerle başlayan hayatı, sık sık başına geldiği gibi, yine bir kábusla kesildi.
  (Hürriyet)
  Yayın tarihi: 09.08.2007
 • 430
  dahafazlası
  YORUMLAR
  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.