Magazin

Playboy yıldızı Türk dizilerinde oynamak istiyor

Playboy yıldızı Türk dizilerinde oynamak istiyor

Geçen yıl Almanya’da Playboy’a kapak olan ilk Türk kızı olarak adını duyuran Sıla Şahin, bugünlerde Alman RTL Televizyonunda yayınlanan İyi Zamanlar Kötü Zamanlar dizisinde rol alıyor. Dizide en çok hayaranı olan oyuncular arasında yer alan Şahin, Türk kadınlarının imajını ve gelecek planlarını anlattı.

Güncellenme tarihi:

SILA ŞAHİN FOTOĞRAFLARI

* RTL’de yayınlanan ve rol aldığın ‘GZSZ’ isimli diziden biraz bahseder misin?
- Fizyoterapist Ayla Özgül karakteriyle rol aldığım dizi 20 yıldan beri yayınlanan, Almanya’nın en popüler dizilerinden biri. Ayla’nın dizide Alman bir sevgilisi var. Benim de şansım dizide sevgilim rolündeki kişinin günlük hayatta da birlikte olduğum kişi olması. Bu yüzden de çekimler çok keyifli geçiyor.

* Dizide en çok hayranı olan oyunculardan birisin.
- Hayran kitlesi tabii ki zamanla olan, biriken ve büyüyen bir şey. Ben de bundan dolayı çok mutluluk duyuyorum çünkü böyle olmasa bir şeylerin yanlış gittiğini düşünürüm. Umarım daha fazla gençlerimiz Almanya’da güzel dizilerde oynarlar ve başarılı olurlar.

* İki kültür ve dille yetişmiş olmana rağmen her ikisinde de başarılısın, bunun sırrı nedir?
- Bence bir topluma uyum sağlayabilmek için açık olmak lazım, karşı tarafa saygılı olmak lazım, sonuçta biz onların ülkesinde yaşıyoruz. Ben burada yaşayan biri olarak sadece ‘Türk’üm’ diyemem, Almanya’yı da seviyorum, bir çok Alman arkadaşım var, Almanca konuşuyorum, Türkçe konuşuyorum, hatta bazen Almanca başlayıp Türkçe bitiriyorum. Bence bu büyük bir zenginlik. Dilerim ki çok daha fazla melez insanlarımız doğar burada. Hatta bir Polonyalı ile Türk, bir Afrikalı ile Türk neden olmasın, ben böyle şeyleri seviyorum ve hiçbir kaygı duymuyorum. Bunlar birer zenginliktir. Entegrasyon bence sanatla çok daha kolaylaşabiliyor.

* Türk dizilerini takip ediyor musun?

Açıkçası Türk dizilerini çok takip edemiyorum ama sürekli annemden duyuyorum, annem dizileri ve Türk kanallarını çok seviyor, o yüzden misafirliğe gittiğimiz zaman annem dizilerini izlediği için ben de onunla birlikte izliyorum. İlerde güzel bir teklif gelirse tabii ki Türkiye’de çalışmayı düşünürüm. İyi bir dizide Türkiye’de bir deneyim kazanmak isterim.

* Başta erkekler olmak üzere çok fazla hayranın var ama senin gönlünde başka biri var. Ufukta evllik görünüyor mu?
- Daha çok gencim bakalım önümüzdeki aylar ne getirecek, sürprizlere açığım yani. Gelecekte iki çocuğum olmasını isterim bu çocuklardan birinin benden olmasını diğerini ise evlatlık olarak almak isterim.

* Kadınlarımızın özellikle yabancıların gözündeki imajı sence nasıl düzelir?
- Almanya’da avukat kadınlarımız var, doktor kadınlarımız var. Oyuncu kadınlarımız var, bir çok alanda kadınlarımız artık çok çok başarılı oldular. Belki bu başarı hikâyeleri onlara çok ilginç gelmiyor. Onlar daha çok şiddet mağduru kadınları görmek istiyor. Aslında imaj sorunu yaşayanlar kadınlardan ziyade erkekler.

* Şöhret senin hayatında neleri değiştirdi ve gelecekten ne bekliyorsun?
- Çok stresli bir dönem geçirdim. Hayatım dışarıya yansıdığı gibi sadece parlak değil. Gelecekte kitap yazmak istiyorum, senaryo yazmak istiyorum, başarılı bir oyuncu olarak devam etmek istiyorum. İyi yerlerde iyi insanlarla vakit geçirmeye çalışıyorum, bunu yaparken de çıktığım insanlara tabii ki çok dikkat ediyorum. Mesela şuan sizinle oturuyorum acaba yanlış anlaşılır mı diye düşünüyorsun tabi. Bu nedenle İstanbul benim için çok rahat, burada birazcık kafamı dinleyebildim.

Yayın tarihi: 11.12.2012
777
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.