Magazin

Playboy güzeline Bush desteği

Playboy güzeline Bush desteği

Playboy yıldızı Anna Nicole Smith'in, son kocasının serveti üzerine Amerikan Yüksek Mahkemesi'nde giriştiği hukuk savaşında beklenmedik bir destekçisi var: Bush yönetimi.

Smith'in fotoğrafları sağda

Beyaz Saray'ın en üst düzey hukuk adamı Paul Clemens, Yüksek Mahkeme'ye, Smith'in lehine bazı dosyalar sundu ve nihai kararın verileceği 26 Şubat'taki duruşmaya müdahil olmak istediğini belirtti.

Clemens, hükümetin baş hukuk müşaviri ve görevi doğrudan ABD hükümetini ilgilendiren davalarda hükümeti Yüksek Mahkeme'de temsil etmek.

Eski striptizci Smith, 1994'te dolar milyarderi Howard Marshall'la evlenmişti. 1994'te o zaman 89 yaşında olan Marshall, bir yıl sonra da öldü. Marshall'ın oğlu ile Smith'in miras kavgası o zamandan beri sürüyor. Bir federal icra hâkimi, Smith'in kocasının servetinden 474 milyon dolar almasına karar vermişti. Sonra bu rakam, bir bölge mahkemesince 89 milyon dolara indirilmiş, ardından da federal temyiz mahkemesinde tamamen kaldırılmıştı.
(Radikal)
Yayın tarihi: 27.12.2005
345
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.