Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Plastik cerrahi mucize yarattı

Plastik cerrahi mucize yarattı

İngiltere'nin Lancashire bölgesinde bir kaza sonucu elleri parçalanan Paul Kelly plastik cerrahi sayesinde yaratılan mucizeyle hayata döndü.

Tutkal ve sıva üreten bir firmanın yönetici olan Kelly, çalan telefonu açmak için koşarken 2 metre büyüklüğündeki miksere düştü. mikserinin endüstride kullanılan versiyonu olan makine 15 saniye daha çalışmaya devam etti.

Ameliyatı 12 saat sürdü
Ölümün eşiğinde olduğunu düşündüğü sırada dev mikserin neden durduğunu hâlâ bilmediğini söyleyen Kelly imdat çağrısına uzun süre yanıt alamadı. Çay almak için işini bırakan bir kişi tarafından bulunan talihsiz adam Wythenshawe hastanesinde 12 saat süren bir ameliyata alındı.

Yeniden oluşturuldu
Kopan başparmağına ayak parmağı dikilen Kelly'nin, parçalanan sol eli de kopan bölgelerinden birleştirilerek adeta yeniden oluşturuldu. İki çocuk babası 50 yaşındaki işadamı 6 hafta içinde yürümeye, 9 ay içinde araba kullanmaya, koşmaya ve çalışmaya başladı. "Bana normal hayatımı geri verdiler. Bu olağanüstü bir şey" diyen Paul Kelly, kendini yeniden doğmuş gibi hissettiğini söyledi.
334
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.