Magazin

'Pis inadımı artıya çevirdim'

'Pis inadımı artıya çevirdim'

Didem Soydan sezonun Hit parçaları ile modellikte yükselişini Sedir dergisine anlattı. Didem Soydan, alıştığımız bebek yüzlü manken kavramına farklı bir bakış getirdi.

didem soydan

Alışılmış manken kalıplarının dışında bir çekiciliğiniz var. Sizden sonra insanlar sadece güzel olmanın mankenlik yapmak için yeterli olmadığını düşünüyor. Siz ne dersiniz?

Hatlarım çok güzel olarak adlandırılacak türden değil. Ama ben yüzde yüz bir modelim. Vücudum ve yüzüm buna çok müsait. Beni biraz daha erkeksi yap, erkek defilesine de çıkarım. Türkiye’de androjen tavrına sıcak bakılmasını sağladım. Kusurlarımı örtmek yerine onlarla barıştım. Model denilen kişinin mükemmel yüze sahip olmadığını, yeteneği ile bunu örtebileceğini gösterdim. Bu biraz da oyunculuk gibi...

O günkü modunuz performansınızı etkiliyor mu??

Arnavutum. “Pis inat” diye tabir edilen inadımı bu işte artıya çevirdim. Yani kendime söz verdim; “Asla iş dünyan ile özel hayatını karıştırmayacaksın” diye. O nedenle kesinlikle modum işimi etkilemez. Bu konuda çok katıyımdır. Her an her koşulda çalışabileceğime inanıyorum. Zaten mesleğimiz, içinde stres ve birçok oyun barındıran yıpratıcı bir iş. Bunu dengelemeyi öğrenmek bu işin ilk kurallarından biri benim için.

Formunuzu korumak için diyet yapıyor musunuz?

Hayır, yapmıyorum. Ama şunu es geçmemem lazım; içkim ve sigaram yok. Kola, ketçap, mayonez gibi yiyecekleri çocukluğumdan beri yemedim. Bu durum modellik yapmamdan kaynaklanmıyor. Anneannem ve babaannem ile büyüdüm. Onlar görmediği için eve de sokmuyorlardı öyle şeyleri. Para verirdi anneannem okula giderken aynı parayla geri dönerdim. “Almadın mı bir şey?” derdi, “Dışarısı pis” derdim. Alışkın değildim.

Peki sporla aranız nasıl?

Spor yapıyorum ama düzenli değil. Görüntüm genetikle alakalı. Annem kiloludur. Halalarım ise kemikli ve zayıf.

HEDEFİ OYUNCULUKTA DA BAŞARILI OLMAK...

Yaz sezonunda yayınlanacak “Güzel Çirkin” dizisinde Elena karakteriyle karşımıza çıkacak olan Didem Soydan oyunculukla ilgili, “Ortaokul döneminde tiyatro yaptım. Aklımda hep oyunculuğu devam ettirmek vardı. Ama olmadı. Zamanlama olarak şu ana denk geldi. Umarım modellikte olduğu kadar oyunculukta da başarılı olurum” diyor.

(Habertürk)

Yayın tarihi: 07.07.2013
1327
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.