Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Pink TV yayına başladı

Pink TV yayına başladı

Fransa'nın eşcinsellere yayın yapan ilk televizyonu Pink TV törenle yayına başladı.

Fransa'nın eşcinsellere yönelik yayın yapan ilk televizyonu Pink TV başkent Paris'teki Şalo Sarayında düzenlenen törenle yayın hayatına başladı. Televizyonun doğuşu için toplananlar arasında eşcinselliğini ilan eden tenisçi Amelie Mauresmo gibi çok sayıda ünlü yüz de vardı. Elton John, Kylie Minogue ve Björk gibi ünlü şarkıcılar da Pink TV'ye törendeki video mesajlarıyla destek oldu.

Yakından takip
Ülkenin ciddi gazeteleri de 'Pink TV'nin açılışını yakından izledi. 'Liberation' gazetesi, hafta sonu 'Pink TV'nin açılışı dolayısıyla ön sayfasını pembe topuk fotoğrafıyla süslemişti.

Homofobi tartışılacak
Üç büyük televizyonun ortaklığıyla finanse edilen Pink TV, büyük çoğunluğu Katolik olan ülkedeki eşçinseller için yeni bir dönemin başlangıcı olarak kabul ediliyor. Kablo TV ve uydudan izlenebilen Pink TV'de filmler, belgeseller, ve müziğin yanı sıra eşcinsellerin çocuk sahibi olması ve homofobi gibi hassas konuların tartışıldığı programlar da olacak. 'Pink TV' tanıtımlarında, eski Fransa Cumhurbaşkanı Francois Mitterand'ın eski Alman Başbakanı Helmuth Kohl ile el ele tutuştuğu bir fotoğraf kullanacak.
Yayın tarihi: 26.10.2004
462
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.