Magazin

Pink artık kabullendi

Pink artık kabullendi

Uzun süredir sesi soluğu çıkmayan Pink, "I'm Not Dead" albümüyle müzik ortamlarına geri döndü.

Pink'in özel fotoları sağda

Albümden yayınladığı ilk single Stupid Girls'ün video klibinde magazin ve müzik dünyasının ünlü isimlerini eleştiren Pink'in albümü bu hafta Türkiye'de yayınlanıyor.

Albümün ismi I'm Not Dead ne anlama geliyor?
I'm Not Dead (Ölmedim) bilinçlenmeden, uyanıştan geliyor. Yeniden hissetmek iyidir. Yirmi beşimi devirdim ve birden fark ettim ki, öğrenecek çok şey var . Halbuki ben her şeyi bildiğimi zannederdim. Albümün adı da buradan geliyor.

Albümün oluşum sürecindeki deneyimleriniz ve yaşadıklarınız nasıldı?
Bu albümde bu kadar duygusal olarak işin içine gireceğimi düşünmüyordum; çünkü bir önceki albüm tamamen tüketici bir deneyimdi. Çalıştığım insanlar tarafından duygusal olmak için zorlandım. Dünyaya bir şeyler katmam gerektiğini, bir boşluk olduğunu ve o boşluğu doldurmam gerektiğini düşündüğüm bir yerdeyim. Bu albüm için yola çıktığımızda söyleyecek bir şeyim yokmuş gibi geliyordu, bunu yapamayacağımı düşünüyordum. Ama kırk şarkı yazdıktan sonra her şey yolunda gözüktü.

İlk single'ınız Stupid Girls çok ilgi çekiyor. Bu şarkıyla ne anlatmak istiyorsunuz?
Stupid Girls şarkısı salgın, herkes ve hiç kimse hakkında. Los Angeles'ta yaşıyorum ve çevremdeki her şey televizyonda gördüğüm gibi. Stupid Girls bugüne kadar çektiğim en eğlenceli klip oldu. Bu şarkıyı yazdım; çünkü bir seçenek olması gerekiyor diye düşünüyorum . Eğlenceli bir şarkı oldu.

Enteresan şarkı sözleriniz var; birlikte çalışacağınız şarkı sözü yazarlarına nasıl karar veriyorsunuz?
Her seferinde farklı oluyor. O andaki halime bağlı aslında. İlk albüm aşamasında öğrendiğim bir şey var ki o da bu kişilerin iletişim kurabildiğim birileri olması gerektiği. Bu albüme ruh kardeşim diyebileceğim Billy Mann ile başladık. Billy ve ben çok fazla beraber zaman geçirmedik aslında. Benimle tanıştığında gidip bana bir kitap aldı. Bu, bugüne kadar benim için yapılan en büyük şeydi. Sonra da kitaplar hediye etmeye devam etti. Aldığı her kitabın içine de ufak notlar yazdı.
Derleyen: Zeynep OKYAY/ Blue Jean Dergisi
(Hürriyet/Cumartesi)
Yayın tarihi: 15.04.2006
250
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.