Magazin

Pilotlara UFO öğretecekler

Pilotlara UFO öğretecekler

Türkiye Hava Yolu Pilotları Derneği ile UFO Avcıları Araştırma Ekibinin ortak düzenlediği bir organizasyonla kaptan pilotlara tanımlanamayan gök cisimleri (UFO) hakkında konferans verilecek.

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği Antalya Şube Başkanı Kazım Demirbağ ve İkinci Başkan Selçuk Karaduman ile toplantı yapan UFO Avcıları Araştırma Ekibi Başkanı Süleyman Burak, kaptan pilotlara yönelik bir konferans düzenlenme kararı aldı.

Gökyüzünde görülebilecek cisimler
Konferansta, UFO'lar hakkında pilotlara detaylı bilgi verilecek. Uçuş sırasında, UFO yanılgısına düşülmemesi için pilotlara, gökyüzünde görebilecekleri cisimler ve değişen hava şartları ve günlere göre değişimleri konusunda detaylı bilgi aktarılacak. Konferans, ilk olarak derneğin Antalya şubesinde 160 dolayında pilota verilecek. Pilotlar ile oluşturulacak işbirliği UFO Avcıları Araştırma Ekibi'nin çalışmalarına ışık tutacak.

UFO: Ne dolduğunu bilmediğimiz farklı cisimler
Türkiye Havayolu Pilotları Derneği Antalya Şube Başkanı Kazım Demirbağ, "UFO Avcılarının vereceği konferansı, pilotların işlerinin daha hafif olduğu kış aylarında yapmayı planlıyoruz. Özellikle gece uçuşları sırasında, ne olduğunu bilmediğimiz farklı cisimlerle karşılaşıyoruz. Bu cisimleri tanımlayabilmemiz açısından UFO araştırmacılarının bize vereceği bilgilerin büyük katkısı olacağını düşünüyorum" dedi.

NASA'dan torpilli eğitim programları
UFO Avcıları Araştırma Ekibi Başkanı Süleyman Burak ise şunları söyledi: "Binlerce saat gökyüzünde bulunan pilotlarımızın uzay cisimlerini görme olasılıkları daha fazladır. Alanında uzman profesörlerin de katılması planlanan konferansta, gökyüzü konfigürasyonu hakkında pilotlarımızı bilgilendireceğiz. Birçok vatandaşımız gibi pilotlarımız da UFO'lar konusunda yeterli bilgiye sahip değil. Elimizdeki NASA'nın kullandığı eğitim programları sayesinde, pilotlarımızı UFO'lar konusunda yeterince bilgilendireceğiz."
Yayın tarihi: 22.08.2003
420
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.