Magazin

Photoshop tartışması büyüyor

Photoshop tartışması büyüyor

"Yurtta Aşk Cihanda Aşk" adlı albümünü geçtiğimiz günlerde çıkaran pop şarkıcı Gülşen, photoshop'suz fotoğraflarının yayınlanması üzerine plakçısı Erol Köse aracılığıyla ihtiyati tedbir kararı aldırdı.

Gülşen'in fotoları sağda

"Yurtta Aşk Cihanda Aşk" adlı albümünün çıkışıyla birlikte magazin dergileri için çok özel pozlar veren Gülşen, dün bir gazetede bu fotoğraflarının "abartılı bir şekilde photoshop'lu" olduğunun iddia edilmesi üzerine ardından plakçısı Erol Köse aracılığıyla ihtiyati tedbir kararı aldırdı.

Tedbir kararında, rötuşsuz fotoğrafların, Köse'nin şirketinden kısa bir süre önce ayrılan Levent Ataoğlu'nun medya kuruluşlarına gönderildiği belirtildi.

Kararda ayrıca fotoğraf çekimlerinin aşırı ışık altında yapıldığı ve gözle görülmeyecek hataların "photoshop" programıyla daha sonra düzeltildiği, bunun bir fotoğraf tekniği olduğu, davacı sanatçının sırt kısmında görünen kırışıklıkların gerçek halinde çok az olduğu, yayınlanan ham fotoğrafların gerçekmiş gibi lanse edildiği belirtildi.

40 bin euro ödenmiş
Fotoğraf çekimleri için 20 bin euro ödendiği, bir o kadar da çekimler sırasında harcandığı, dolayısıyla prodüktör Erol Köse'nin ciddi bir gelir kaybı ve maddi zarar tehdidiyle karşı karşıya olduğu, bu yüzden de medyaya ulaşan iki "photoshop'suz" fotoğrafın yayınına ihtiyati tedbir kararı alındı.

"Photoshop'suz" Gülşen Beyaz Show'da
Öte yandan pop şarkıcısı Gülşen, cuma akşamı Kanal D'de yayınlanan Beyazıt Öztürk'ün sunduğu "Beyaz Show"a konuk olarak sırtının resimlerdeki kadar kırışık olmadığını izleyicilere de gösterecek.

Erol Köse: Abartı var
Gülşen'in prodüktörü Erol Köse, "Gülşen, genç bir kadın. Sırtının o kadar kırışık olması imkansız. Sadece o hareketi yapan herkesin sırtı biraz kırışır. Olay çok abartılmış" dedi.
(Hürriyet/Kelebek)
Yayın tarihi: 04.03.2006
397
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.