Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Peynir doğal diş fırçası

Peynir doğal diş fırçası

Kalsiyum bakımından çok zengin olan ve aynı zamanda bir vitamin deposu konumundaki peynirin, insanlar için doğal bir diş fırçası olduğu belirtildi.

Konya Diş Hekimleri Odası Başkanı Dr. Birol Karakaya, özellikle orta yaşlardakilerin çalışma yaşantılarından dolayı dişlerini çoğu zaman günde sadece bir kez fırçaladıklarını hatırlattı. Karakaya, bu nedenle diş aralarında tartarın ve ağız kokusunun oluştuğunu söyledi. sonrası ağız içerisindeki asitler ve besin artıklarını etsizleştirmek için kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz peynirin yenilerek, ağız ve diş sağlığına katkıda bulunulması gerektiğini kaydeden Dr. Karakaya, şunları söyledi: "Peynir küçük yaşlardan beri çocukların kemik ve diş gelişimi için önemli bir yer tutar. İçerisinde bulundurduğu yararlı mineraller, yemeklerden sonra ağız içlerine yerleşen besin artıklarını ve bununla birlikte oluşan zararlı asitleri etkisiz hale getirir. Ağız kokusuna karşı da etkilidir."
(DHA)
371
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.