Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Petek'in burnu, Hande'nin dudağı

Petek'in burnu, Hande'nin dudağı

Genç kızlar, burunlarını Petek Dinçöz'e, dudaklarını da Hande Ataizi'ne benzetmek için ellerinde fotoğraflarla doktorların kapısını çalıyor.

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Koray Coşkunfırat, estetik ameliyat yaptırmak için kendilerine gelen hastalardan bazılarının yanlarında Petek Dinçöz ve Hande Ataizi'nin fotoğraflarını getirdiğini belirterek, "Genç kızlar ellerinde fotoğraflarla bize gelip, burunlarını Petek Dinçöz'e, dudaklarını Hande Ataizi'ne benzetmek istiyorlar" diye konuştu.

"İkna etmeye çalışıyoruz"
Herkesin yüzüne giden burun ve dudağın farklı olduğuna dikkati çeken Coşkunfırat, bu nedenle kendilerine başvuran hastalara, fotoğraftakine benzeyen bir burun ve dudağın yapılıp yapılmayacağını anlatmaya ve ikna etmeye çalıştıklarını söyledi.

"Suiistimale açık"
Tıbbi müdahalelerde hastaların her isteğinin yapılmasının söz konusu olmadığına değinen Yrd. Doç. Dr. Coşkunfırat, estetik konusunun suiistimale açık olduğunu vurguladı. Coşkunfırat, özellikle büyük şehirlerde estetik konusunun yetkin olmayan kişilerce yapılabildiğine dikkati çekerek, "Bu operasyonlar onarılması mümkün olmayan sonuçlar ortaya çıkarabiliyor. Bu yerlerde cerrahların hiç uygulamadığı bazı yöntemler uygulanıyor ve bunlar çok zararlı" diye konuştu.

Erkek sayısında artış var
Son yıllarda estetik ameliyat yaptırmak isteyen erkek sayısında da artış olduğuna dikkat çeken Coşkunfırat, erkeklerin daha çok burun, kaş kaldırma ve kırışık düzelttirme gibi operasyonlara girdiğini belirterek, "Erkekler artık daha iyi görünmeyi önemsiyorlar" dedi.
536
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.