Magazin

Petek Dinçöz'e trilyonluk dava

Petek Dinçöz'e trilyonluk dava

Kaya Çilingiroğlu, kendisini dolandırıcılıkla suçlayan Petek Dinçöz ve iddiayı İnternet sitesinde yayımlayan Can Tanrıyar aleyhine 1 trilyon liralık tazminat davası açtı.

Kaya Çilingiroğlu, kendisine dolandırıcılık imasında bulunan Petek Dinçöz ve bu iddiayı kendisine ait sitede yayımlayan ünlü televizyoncu Can Tanrıyar'a 1 trilyon liralık rekor tazminat davası açtı. Ünlü assolist, sevgilisi Tanrıyar'ın arkadaşı Çilingiroğlu'nun yönetiminde olduğu Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı'na (TESYEV) yüklü miktarda bağış yapmasına rağmen, karşılığında düşük miktarda makbuz verildiğini öne sürmüştü.

'HERŞEY ORTAYA ÇIKACAK'
Bu ağır suçlama karşısında deliye dönen Kaya Çilingiroğlu, düzenlediği basın toplantısında Petek Dinçöz'ün toplam 3 milyar 750 milyon liralık bağış yaptığını bunu da kredi kartıyla ödediğini söylemişti. Ödemelerin karşılığı makbuzların da vakıf kayıtlarında mevcut olduğunu belirten Çilingiroğlu, "İncelemede herşey ortaya cıkacak" dedi. Mahkemeye harç parası olarak 13.5 milyar lira yatıran işadamı, kazanacağı tazminatı da vakfa bağışlayacak.
Yayın tarihi: 13.10.2005
354
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.