Magazin

Perihan Abla dönüyor

Perihan Abla dönüyor

Son olarak Mahallenin Muhtarları'nda birlikte çalışan yapımcı Hüseyin Apaydın ve ünlü senarist Kandemir Konduk, dört yıl aradan sonra yeniden bir arada. Hazırladıkları dört televizyon projesinden en ünlüsü ise Perihan Abla...

En son "Döngel Karhanesi" isimli sinema filmine yapımcı olarak imza atan Hüseyin Apaydın, şu sıralar yeni dört televizyon projesine imza atmaya hazırlanıyor. Yıllarca Ana Kuzusu, Ona Bakma Bana Bak, Herkesin Hayali, Palavra Aşklar, Yarı Şaka Yarı Ciddi ve uzun süre devam eden Mahallenin Muhtarları'nda birlikte çalıştığı, daha sonra yollarını ayırdığı Kandemir Konduk ile tekrar bir araya gelen Apaydın'dan yeni projelerini öğrendik...

Dört yıl aradan sonra yeniden bir araya gelen Konduk ve Apaydın'ın en önemli projesi Perihan Abla. Türk televizyonlarının en önemli dizisi olan Perihan Abla için Perran Kutman'la yeniden masaya oturan Konduk ve Apaydın, ünlü oyuncuyla prensipte anlaştı. Haziran ayında Hayat Bilgisi'nin bitmesiyle yeni sezonda boşta olacak Perran Kutman da yıllar sonra Perihan Abla olarak ekrana dönmeye sıcak bakıyor.

Ne var ki dizide Perran Kutman'ın rol arkadaşı Şevket Altuğ olmayacak. Altuğ'un yerine, Perran Kutman'ın partneri olarak başka bir oyuncu bulunacak ve dizi günümüz koşullarına uyarlanacak.

Ağır çekim birbirimize sarıldık
Döngel Karhanesi'nde 600 bin seyirciye ulaşan Apaydın, "İyi bir film yaptık ve iyi bir izleyiciyle buluştu. Ancak biz kendimizi daha yukarılara şartlamıştık. Bir dahaki projeleri daha dikkatli düşüneceğiz ve sinemanın bana verdiği heyecanı daha titiz değerlendireceğiz" dedi

Apaydın, uzun süre sonra bir araya geldiği Kandemir Konduk için de şunları söyledi: "Biz birlikte iyi üretiyoruz. Biz ayrıyken Kandemir, Bodrum'a yerleşti. Ama şimdi Bodrum onu bastı, geçen yaz sonu klüpler kapanınca, magazinciler de gidince İstanbul'a döndü. Bu arada tiyatro oyunları yaptı, en son İyi Aile Çocuğu oyununu yaptı. Ben de Koçum Benim dizisini yaptım ama sonunda bir araya geldik. Kilyos sahilinde ağır çekim koşup birbirimize sarıldık, artık ayrılmayacağız"...

Arabesk Bir Sevda
İkilinin Perihan Abla dışında imza atacağı yeni projelerinden biri de Kandemir Konduk'un senaryosunu yazacağı Arabesk Bir Sevda. Apaydın'ın sahibi olduğu Replik Film'in yapımcılığını üstleneceği dizi, tezgahtarlıktan pavyon şarkıcılığına, oradan da sahnelere geçip ünlü olan genç bir kadınla zengin bir iş adamının aşkını anlatılıyor. Bu proje ile ilgili henüz cast çalışması yürüttüklerini söyleyen Kandemir Konduk, "Düşündüğümüz çok iyi isimler var ama henüz kesinleşmedi. Berna Laçin, Seda Sayan, Aydan Şener, Sibel Turnagöl, Kerem Alışık aklımızdan geçen isimler arasında" dedi.

Başka Türlü Adamlar
Kandemir Konduk veHüseyin Apaydın'ın birlikte yapmayı planladıkları Başka Türlü Adamlar adlı dizi ise Türkiye'nin politik yönüne değinen, aksiyon-macera tarzı bir proje. Bu projenin başrolü için ikilinin görüştüğü isimse Oktay Kaynarca. Türkiye'deki bir takım devlet güçlerinin teröristlere karşı verdikleri mücadeleyi anlatan dizide Kaynarca, teröristlerle çarpışan teşkilatın liderini oynayacak.

Oyuncakçı Dükkanı
İlk yapacakları projenin ise bir yaz dizisi olarak planladıkları Oyuncakçı Dükkanı olduğunu belirten Apaydın, diziyle ilgili şunları söyledi: "Sıcak bir aşk hikayesi ve tamamen kıpır kıpır bir yaz dizisi olacak. Senaryoyu Koçum Benim'in senaristlerinden Yonca Akasya yazıyor. Dizi, oyuncak üreten büyük bir holdingteki erkekle küçük bir oyuncakçı dükkanındaki kızın aşkını anlatıyor. Başroldeki ilk iki isim henüz kesinleşmedi, diğer rollerde Buket Dereoğlu, Sevil Üstekin gibi tiyatro oyuncuları olacak".
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 30.05.2006
498
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.