Magazin

Perdeler lezbiyen aşkıyla açılıyor

Perdeler lezbiyen aşkıyla açılıyor

Uzun süredir finansal konularda sıkıntı yaşayan İngiliz Ulusal Operası, yeni sezonda bu sıkıntıyı iki kadın arasındaki aşkı konu alan operayla aşmayı planlıyor.

İngiliz Ulusal Operası, yeni sezona Rainer Werner Fassbinder'in aynı adlı tiyatro oyunu ve filminden operaya uyarlanan "The Bitter Tears of Petra von Kant" isimli eserle merhaba diyecek. Saplantılar ve kıskançlıklarla örülü hikaye iki kadının aşkını konu alıyor.

2005-2006 sezonunda operanın direktörlüğünü yapacak olan sanat yönetmeni Sean Doran, "Cesur bir söylemde bulunmak ve izleyicimize çarpıcı bir slogan atmak istedik" diyor. Öte yandan, bu çarpıcı sloganın altında, operanın içinde bulunduğu mali krizin ve Doran'ın kurumun başına bu krizi acilen çözmek için getirilmesi olduğu düşünülüyor.

İkinci prodüksiyon Kaddafi hakkında
Ulusal Opera'nın yeni sezonda izleyicisine sunacağı ikinci prodüksiyon ise rock-dans grubu Asian Dub Foundation'ın Libya lideri Albay Kaddafi ile ilgili bir çalışması olacak.
(e-kolay Haber)
Yayın tarihi: 16.10.2004
533
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.