Magazin

Penn'den 'South Park'çılara fırça

Penn'den 'South Park'çılara fırça

ABD'li savaş karşıtı aktör Sean Penn, bu ay gösterime girecek 'Team America' adlı filmin yapımcılarına, savaşla 'dalga geçtikleri' için ateş püskürdü.

Drudge Report adlı İnternet sitesindeki habere göre, Penn 'South Park' adlı çizgi filmin de yapımcıları olan Trey Parker ve Matt Stone'a bir mektup göndererek, kendilerini 'savaşla ilgili gerçekleri görmemek' ve 'izleyicilere bunu çarpıtarak sunmak'la suçladı.

Geziye davet
Mektubunda, "hiçbirinizin çocuğu yok, savaşta çocuğunuz yok. Ayrıca gençlere oy vermedikleri için utanmaya gerek olmadığı mesajını veriyorsunuz. Neden bahsettiğinizden haberiniz yok" diyen Penn, Parker ve Stone'u geçtiğimiz Noel'de yaptığı gezinin aynısını birlikte yapmak üzere Irak'a davet etti.

Biraz dolaşalım
"Amman'a uçarız, sonra 12 saatte Sünni Üçgeni'ne ulaşırız, Felluce ve Bağdat, size biraz etrafı gösteririm. Dönünce isteğiniz kadar eğleniriz" diyen Penn, son dönemde ABD Başkanı George Bush karşıtı açıklamaları ve Irak'a yaptığı seyahatlerle dikkat çekiyor.

Muhaliflerin kuklaları filmde
Aralarında Sean Penn, Susan Sarandon ve George Clooney gibi savaş karşıtı yıldızların kuklalarının bulunduğu filmde, kendini global düzenin devamlılığına adamış uluslararası bir polis gücü anlatılıyor.

Film ne anlatıyor?
'Team America'da bir dünya liderinin silah simsarlığı yaptığını öğrenen kahramanlar, dünyayı koruma misyonunu üstlenirler. Terör ağını çökertmek için tim, Broadway'in yükselen yıldızı Gary Johnston'ı göreve çağırır. Johnston, ilk başta kariyerini tehlikeye atmamak için gönülsüz davransa da daha sonra görevi kabul eder.
Yayın tarihi: 11.10.2004
369
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.