Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Penelope'nin takma kirpiğine uyarı!

Penelope'nin takma kirpiğine uyarı!

Hollywood yıldızı Penelope Cruz'un kozmetik firması L'Oreal'in reklamında takma kirpik kullandığı ortaya çıkınca, firma uyarıldı.

Kozmetik firması L'Oreal'in bir rimel reklamında yer alan Penelope Cruz'un takma kirpik kullandığı ortaya çıktı. İngiliz reklam denetim kurulu, bu reklamın, sektör kurallarını ihlal ettiğine karar verdi.

İngiliz Reklam Standartları Kurumu (Advertising Standards Authority-ASA), L'Oreal'in "teleskopik rimel" reklamında, Penelope Cruz'un kirpiklerinin arasına takma kirpikler eklenmesine rağmen, reklamda bunun belirtilmemesinin tüketiciyi yanlış yönlendirebileceği sonucuna vardı.

Reklamda, "Rimelin kirpikleri yüzde 60 uzatacağı" iddiasının da yanıltıcı olduğu, rimelin kirpiklerin boyunu uzatmadığı, yalnızca uzun görünmesini sağladığı belirtildi. ASA, L'Oreal'in bundan sonraki reklamlarında takma kirpik kullanılması halinde bunu belirtmesini ve rimel sayesinde kirpik boyunun değil görüntüsünün uzadığını açıklamasını istedi.

L'Oreal şirketi, takma kirpik kullanıldığını kabul ederken, bunun reklam sektöründe sıklıkla başvurulan bir yöntem olduğunu belirtti. Yapılan açıklamada, "L'Oreal, gelecekteki reklam kampanyalarında ASA'nın yeni şartlarına kesinlikle uyacaktır" denildi.
(Milliyet)
Yayın tarihi: 26.07.2007
494
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.