Magazin

Pembe Panter'i geri istiyoruz!

Pembe Panter'i geri istiyoruz!

Çocuk-ebeveyn ilişkileri üzerine yayın yapan İnternet siteleri, şimdiki çizgi filmlerin çocukların gelişimine zarar verdiği gerekçesiyle, "Eski Çizgi Filmlerimizi Geri istiyoruz" kampanyası başlattı.

Çocuk-anne-baba ilişkisi, çocuk eğitimi ile ilgili uzman görüşlerinin yer aldığı bazı İnternet siteleri, şiddet içeren çizgi filmler yerine, geçmişte yayınlanan edebi ve mizah içerikli, "Heidi, Şeker Kız Candy, Taş Devri, Uçan Kaz, Red Kit, Temel Reis, Tonton Ailesi, Pembe Panter" gibi çizgi filmlerin yayınlanması için kampanya başlattı.

"Eski Çizgi Filmlerimizi Geri İstiyoruz" kampanyasını düzenleyen "Sağlık" içerikli İnternet sitelerine göre, televizyon ekranlarında yayınlanan çizgi filmler, aileleri ve uzmanlara rahatsız ediyor. Şiddet içerikli, vurgulu kırdılı çizgi filmler çocuklarda olumsuz etki yaratıyor. Bu görüşlerden yola çıkan, annecocuk.com, annelergrubu.com, anneyiz.biz, bebekvehayat.com, bebisler.ch, medikalfuar.com, populermedikal.com, tiprehberi.com siteleri yeni bir kampanya başlattı. Kampanyanın adını, "Eski Çizgi Filmlerimizi Geri istiyoruz" koyan siteler, çocukların şiddet ve korku yüklü çizgi filmlerle büyümemesi gerektiğini belirttiler.
Yayın tarihi: 09.05.2003
446
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.