Magazin

Pasiflora bu kez gerdi!

Pasiflora bu kez gerdi!

Deniz Seki'nin yeni albümünde yer alan 'Pasiflora' adlı şarkı sakinleştirici etkisi olan reçeteli bir ilacın reklamını yaptığı gerekçesiyle Eczacılar Odası tarafından incelemeye alındı.

Ünlü popçu Deniz Seki, yeni albümü 'Aşk Denizi'ne 'Pasiflora' adlı şarkıyı ekleyince İstanbul Eczacılar Odası ayaklandı! İstanbul Eczacılar Odası 'Pasiflora'nın, reçeteyle satılan sakinleştirici bir ilaç adı olması ve her türlü ilacın reklamının yasak olması nedeniyle konuyu Hukuk Kurulu'na götürme kararı aldı. Genel Sekreter Hakan Gençosmanoğlu, "Pasiflora, bitkisel bir antidepresan. Bunun şarkıda kullanılması etik ve hoş değil" diye konuştu.

Dava konusu oldu
Gençosmanoğlu, şarkının ilacı özendirdiğini de belirterek, şöyle konuştu: "Şarkıda insanları buna özendirici bir özellik var. Sanki aşk acısına iyi gelen bir ilaç olarak sunuluyor. Dava konusu olabilecek bir konu. Hukuk Kurulu'muz toplanıp bunu görüşecek. Sağlık Bakanlığı'nın bu tür konularda hassas olması ve müdahale etmesi gerekir. İşe, şarkı diye bakılamaz."

İşte o şarkı
Aşk vedalardan çok hoşlanır
Ders almaz, utanmaz, sıkılmaz üstelik
Aşk heyecandan çok hoşlanır
Yerinde durmaz, kıpır kıpırdır üstelik

Aşk sevişmekten çok hoşlanır
Heyecanlanır, yorulmaz üstelik
Aşk Pasiflora'dan çok hoşlanır
Uyutmaz, uyuyamaz hiç üstelik.
Yayın tarihi: 27.05.2005
380
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.