Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Paris'te fotoğrafa 'Türk' damgası

Paris'te fotoğrafa 'Türk' damgası

Paris'te düzenlenen 'Prix de la Photographie' (Px3) yarışmasına bu yıl Türk fotoğrafçılar damgasını vurdu.

Fotoğraf sanatının gelişimine destek vermek, farklı konu başlıklarında farklı bakış açılarını ortaya koymak ve dünyanın dört bir yanından fotoğrafçıların bu başlıklarda eser sunmasına imkan vermek amacıyla her yıl Paris'te düzenlenen 'Prix de la Photographie' (Px3) yarışmasına bu yıl Türk fotoğrafçılar damgasını vurdu.

Dünyaca ünlü editörler, yayıncılar, küratörler, galeri sahipleri, danışmanlar, görsel yönetmenler ve sanat yönetmenlerinin jurisinde yer aldığı, kazanan fotoğrafların Paris'te Galerie 13Sévigné'de sergileneceği, ayrıca Px3 Yıllık Kitabı'nda yayınlanacağı yarışmada, dört Türk fotoğrafçısı, yer aldıkları kategorilerde ilk üç içinde yerini aldı.

Px3 kategorileri Advertising, Photojournalism, Book, Book Proposals, Fine Art, Nature ve Portraiture olarak sıralanırken, hem profesyonel hem de amatör fotoğrafçılar bu kategorilerde yarıştı. Yarışmada profesyonel fotoğrafçılar arasında 'Fine Art/ Architecture' kategorisinde ikinciliği, www.gezenbilir.com sitesinin de kurucusu olan Sedat Açıl aldı.
652
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.