Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Paris'e 45 gün hapis

Paris'e 45 gün hapis

Hilton otellerinin varisi Paris Hilton, şartlı tahliye şartlarına uymadığı gerekçesiyle 45 gün hapse mahkum oldu.

Los Angeles üst mahkeme yargıcı, dün görülen davada 26 yaşındaki Hilton'ı geçici olarak iptal edilmiş ehliyetle araç kullanmaktan 45 gün hapse mahkum etti.

Hilton, duruşmada ehliyetinin iptal edildiğini bilmediğini ve yasalara saygılı olduğunu ve bundan sonra da hep saygılı olacağını, üzgün olduğunu söyledi.

Ancak yargıç, Hilton'un ehliyetinin geçici olarak iptal edildiğini bilmediğine inanmadığını, polisin bunu kendisine bildirdiğini belirterek "Kendisine söylenen her şeyi gözardı etmek istediğini ve sonucu ne olursa olsun araç kullanmak istediğini düşünüyorum" dedi.

Yargıç kararını, "Şartlı tahliye kaldırılmıştır, 45 gün hapis" diyerek açıkladı.

Yargıç Hilton'un 5 Haziran'da cezasını çekmek üzere hapishane yetkililerine teslim olmasını da kararlaştırdı.

Müvekkilim hedef seçiliyor
Paris Hilton karar üzerine ağlarken, avukatı, müvekkilinin meşhur olması nedeniyle hedef seçildiğini ileri sürerek kararı temyiz edeceklerini söyledi.

Hilton geçen yıl eylül ayında Hollywood'daki Sunset Bulvarı'nda alkollü araç kullanırken yakalanmış, yargılama sonucu 3 yıl gözetim altında tutulmak üzere şartlı olarak tahliye edilmiş, alkol tedavisi görmesine karar verilmiş ve bin 500 dolar para cezasına çarptırılmıştı.

Ancak Hilton şartlı tahliye kararından sonra ilk kez 15 Ocak, ikinci kez de 25 Şubat'ta olmak üzere iki kez, geçici olarak iptal edilmiş ehliyetle araç kullanırken yakalanmıştı.

Belgeyi imzalamış
Paris Hilton 15 Ocakta yakalandığında, kendisine ehliyetinin geçici süreyle iptal edildiğini bildiren bir belgeyi de imzalamıştı.

Hilton'un ilk karar gereğince 12 Şubat'ta başlaması gereken alkol eğitimi programına 17 Nisan itibariyle başlamadığı da belirtildi.
Yayın tarihi: 05.05.2007
323
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.