Magazin

Parayla seks, 10 yılda 2'ye katlandı

Parayla seks, 10 yılda 2'ye katlandı

Boşanmalardaki artış ve seks turizminin gelişmesi gibi nedenlerle, para karşılığında seks yapan erkeklerin sayısı yükseliyor.

Britanya'da yapılan yeni bir araştırmaya göre seks için kadınlara para ödeyen erkeklerin sayısı 10 yılda ikiye katlandı. 11 bin Britanyalı erkek arasında yapılan araştırmalarda bu oranın 20'de 1'den, 10'da 1'e çıktığı saptandı.

Boşanma oranlarındaki artış, seks turizmi ve ticari sekse erişimin kolaylaşması bu durumun nedenleri arasında gösteriliyor.

'Cinsel Yoldan Bulaşan Hastalıklar' adlı yayında yayımlanan araştırmada, çok sayıda partnerle birlikte olan erkeklerin yaşam tarzlarının onları cinsel hastalıklara yakalanma riskini artırdığı buna kar-şın çok az erkeğin kliniklere gidip gerekli kontrolleri yaptırdığı belirtildi. Araştırmaya katılan erkeklerin üçte birinin, geçtiğimiz beş yılda 10 ya da daha fazla cinsel partneri olduğu vurgulandı.
(Radikal)
Yayın tarihi: 02.12.2005
401
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.