Magazin

'Parayı veren fotoğrafı çeker'

'Parayı veren fotoğrafı çeker'

Nurgül Yeşilçay ve Cem Özer, önceki gün doğan çocukları Osman Nejat'ın ilk fotoğrafı için 75 bin YTL istediklerini açıkladı. Çift parayı hayır derneklerine vereceklerini söyledi.

Türkiye'nin Fenerbahçe-Galatasaray derbisine odaklandığı saatlerde Osman Nejat adını verdikleri çocuklarını dünyaya getiren Nurgül Yeşilçay- Cem Özer çifti, doğumun üzerinden 24 saat geçmeden bir basın toplantısı düzenledi. Nurgül Yeşilçay, üç kilo 300 gram ağırlığındaki bebeklerinin ilk fotoğrafı için 75 bin YTL istediklerini açıkladı. Çift, bu kararı alma nedenlerini şöyle anlattı:

"Osman Nejat'a tanınan fırsata sahip olmayan çocuklar için bir şey yapmak istedik. 75 bin YTL karşılığında fotoğraflarını bir basın kuruluşuna verip, aldığımız parayı AÇEV, Türk Eğitim Vakfı, TOÇEV ve Sokak Çocukları Vakfı arasında paylaştırmayı düşündük."

Nurgül Yeşilçay'ın normaldoğum yaptığını anlatan Cem Özer, "Sezaryene savaş açtıklarını" söyleyerek, ailelere çağrıda bulundu. Özer; "Hekim tuzağına düşmeyin. Sezaryene razı olmayın. Biz normal doğum istedik. Nurgül son derece sağlıklı" dedi. Doğumun yüzde 80'inin suda gerçekleştiğini söyleyen Nurgül Yeşilçay ise "Cem'le birlikte suyun içinde dans ettim. 20 saat ağrı çektim ama su ağrılarımı hayli azalttı. Kendimi mükemmel hissediyorum" diyerek heyecanını aktardı.

Çocuklarına verdikleri ismi Cem Özer'in babası Nejat Özer ve tanışmalarına vesile olan Osman Yağmurdereli'den aldığını açıklayan çift, "Türkiye'de suda doğumun öncülerinden olduk. Bunun yaygınlaşmasını istiyoruz" diyerek basın toplantısını bitirdi.
Yayın tarihi: 24.05.2005
431
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.