Magazin

Papatyadan gelen güzellik

Papatyadan gelen güzellik

Baharın müjdecisi papatya, kadınların güzellik konusunda vazgeçemedikleri doğal ürünlerin başında geliyor.

Eski Mısır'da soylu kadınların güzelllik banyolarında papatya kokulu sularla yıkandığı doğanın bu nadide kır çiçeği, güzellik ensitülerine de girdi. Cilde, şaç bakımında kürlerinde papatya çiçeği, uzmanların vazeçilmez bitkileri arasında yer alıyor.

Alsancak'taki 'Park Sima Güzellik ve Estetik Merkezi', müşterilerine bahar aylarında ciltlerde oluşan alerjik reaksiyonlarda, gözaltı torbalarının şişkinliklerin de, cildin nem ihtiyacının karşılanması yumuşak ve parlak kalmasında, ciltteki kırışıkların geçmesinde papatya tedavisi uyguluyor.

Estetisyen Gülşen Altın, özelikle hassas ciltlerin bakımında papatya kullanıldığını belirterek, "Papatya akne bakımında sivilceler de kurutucu özelliği taşımakta. Ayrıca cildin güzelleşmesinde uzmanların tercih ettiği en güzel biktidir'' dedi.

Altın, kadınların papatya ile cilt bakımlarını evde rahatlıkla kendilerinin de yapabileceğini belirterek, "Ilık su içine taze papatya çiçeklerini 30 dakika bırakın. Pamukları yuvarlak olarak papatyalı suya batırarak bütün yüzününü kapatacak şekilde bekletin. Yüzünüzü yıkamadan uygun nemlendiriciyi sürün'' dedi.
(DHA)
Yayın tarihi: 01.04.2003
584
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.