Magazin

Papa 2. Jean Paul'ü çizgiler anlatıyor

Papa 2. Jean Paul'ü çizgiler anlatıyor

Time dergisinin yaptığı bir araştırmaya göre 20. yüzyılda ve 21. yüzyılın başında dünyayı etkileyen dört kişiden biri olan Papa'nın yaşamı, bu film sayesinde çocukların da ilgisini çekecek.

Vatikan, Papa 2. Jean Paul'ün hayatı ve ölümünü anlatan bir animasyon filmin DVD'sini yayımlamaya hazırlanıyor. 'Bütün İnsanlığın Dostu' adlı film, bir Papa'nın hayatını konu alan ilk animasyon yapım olacak.

'Bütün İnsanlığın Dostu', Papa 2. Jean Paul'ün Polonya'daki mütevazı yaşamını, Papa seçilmesini ve milyonlarca Katolik'in ruhani lideri olduğu günleri konu ediniyor. Papa'nın yaşamı iki beyaz güvercin tarafından anlatılacak.

11 aylık çalışmayla hazırlandı
Filmi gerçekleştiren animasyon yapımcısı Jose Luis Lopez-Guardia, Vatikan'a seyahat etmeden önce BBC'ye yaptığı açıklamada, Papa'nın hayatını anlatan pek çok film yapıldığını, fakat hiç animasyon filmi düşünülmediğini, kendisinin de bu yüzden bu alana el attığını söylüyor. Lopez-Guardia, "'Bütün İnsanlığın Dostu' benim için iki nedenden dolayı çok önemli: Bu filmi Papa 2. Jean Paul'e ve ona hayran olan anneme adıyorum" diye konuşuyor.
Yayın tarihi: 22.10.2006
675
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.