Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Papa 16'ncı Benedikt Monica Bellucci'ye karşı

Papa 16'ncı Benedikt Monica Bellucci'ye karşı

Yapay döllenmeyle ilgili sınırlamaların hafifletilmesi konusunda gelecek hafta yapılacak olan referandum Monica Bellucci ile Papa 16'ncı Benedikt'i karşı karşıya getirdi.

Güncellenme tarihi: 05.05.2014
Monica Belluci'nin birbirinden güzel fotoğrafları! Geçen yıl İtalya'da yürürlüğe giren yasa sadece heteroseksüel çiftlere kısırlık tedavisi imkanı sağlanmasını öngörüyor. Bekar kadınlar ve eşcinsel çiftlere yapay döllenme olanağı sağlanmasını, taşıyıcı anneliği, sperm ya da yumurta bağışını ve tüp bebek tekniğiyle üçten fazla embriyo elde edilmesini yasaklıyor. İşte 12-13 Haziran tarihinde sandık başına gidecek olan İtalyan seçmenler, bu yasağın hafifletilip hafifletilmemesine karar verecekler. Papa'dan destek Papa 16'ncı Benedikt, İtalyan piskoposların referandumun boykot edilmesi yönündeki çağrılarına destek verirken, Monica Bellucci ve Sabrina Ferilli gibi oyuncular, kilisenin buna karışamayacağını savunuyor. Geçen yıl 36 yaşında anne olan ve Vanity Fair'in İtalyan versiyonuna hamileliğinin son aylarında çıplak poz veren Monica Bellucci, yürürlükte olan yasa yüzünden İtalya'nın bilimde geri kaldığını savunuyor. Bellucci, 'Papaz ya da politikacılara bedenim nasıl oluşmuş, yumurtalıklarım nasıl işliyor, yumurtlama nasıl oluyor diye sorsam, ne dediğimi bile anlamayacaklar... bu bilimadamlarının ve kadınların bilebileceği bir iş' dedi. (Hürriyet)
443
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.