Magazin

Pamplona'da eskimeyen adet

Pamplona'da eskimeyen adet

İspanya'nın kuzeyindeki Pamplona kentinde yapılan dünyaca ünlü San Fermin Festivali'nin 6. gününde, boğaların sokaklarda koşturulduğu bölümde 8 kişi yaralandı, 1 boğa da öldü.

Köklü bir geçmişi olan geleneğe göre Pamplona'da, akşam arenada matador karşısına çıkarılacak olan boğalar, sabah 06.00'da getirildikleri ağıldan çıkarılarak yaklaşık 3-4 dakika 825 metrelik mesafede bulunan arenanın içine kadar sokakta halkla birlikte koşturuluyor. San Fermin Festivali'nin 6. günündeki koşuda oldukça heyecanlı anlar yaşanırken, 8 kişinin yaralandığı bildirildi.

Koşu güzergahının en dar geçidi olan arenanın girişinde koşan insanların yere düşmesiyle oluşan izdihamda, bir boğanın duvara sıkıştırarak boynuzladığı 2 kişinin yarasının ağır olduğu, ancak hayati tehlikelerinin bulunmadığı açıklandı.

Verilen bilgilerde, 1 boğanın arenaya girdikten sonra öldüğü belirtildi. Festivalin ilk 6 günündeki en heyecanlı koşu bugün olurken, 15 Temmuz'da son kez boğalar koşturulacak.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 13.07.2004
438
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.