Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Pamplona'da eskimeyen adet

Pamplona'da eskimeyen adet

İspanya'nın kuzeyindeki Pamplona kentinde yapılan dünyaca ünlü San Fermin Festivali'nin 6. gününde, boğaların sokaklarda koşturulduğu bölümde 8 kişi yaralandı, 1 boğa da öldü.

Köklü bir geçmişi olan geleneğe göre Pamplona'da, akşam arenada matador karşısına çıkarılacak olan boğalar, sabah 06.00'da getirildikleri ağıldan çıkarılarak yaklaşık 3-4 dakika 825 metrelik mesafede bulunan arenanın içine kadar sokakta halkla birlikte koşturuluyor. San Fermin Festivali'nin 6. günündeki koşuda oldukça heyecanlı anlar yaşanırken, 8 kişinin yaralandığı bildirildi.

Koşu güzergahının en dar geçidi olan arenanın girişinde koşan insanların yere düşmesiyle oluşan izdihamda, bir boğanın duvara sıkıştırarak boynuzladığı 2 kişinin yarasının ağır olduğu, ancak hayati tehlikelerinin bulunmadığı açıklandı.

Verilen bilgilerde, 1 boğanın arenaya girdikten sonra öldüğü belirtildi. Festivalin ilk 6 günündeki en heyecanlı koşu bugün olurken, 15 Temmuz'da son kez boğalar koşturulacak.
(Hürriyet)
426
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.