Magazin

Pakistanlı aktris Hintli aktörle nasıl öpüşür

Pakistanlı aktris Hintli aktörle nasıl öpüşür

Bir filmde Hintli aktörle öpüştüğü iddiasıyla ölüm tehditleri alan Pakistanlı yıldız Meera, can güvenliğinin sağlanması için Müşerref'e başvurdu.

Bir filmde Hintli aktörle öpüştüğü iddiasıyla ölüm tehditleri alan Pakistanlı yıldız Meera, can güvenliğinin sağlanması için Devlet Başkanı Pervez Müşerref'e başvurdu. Meera filmde dudakların birleşmediğini söylüyor.

Tarihleri boyunca üç kez savaşan Pakistan le Hindistan arasındaki sinema diplomasisi ters tepti. Doğa üstü olayları konu alan 'Nazar' isimli ilk ortak yapımda Pakistanlı aktris, Hintli aktörle öpüştüğü gerekçesiyle kıyamet koptu. Meera isimli 27 yaşındaki oyuncu Pakistan Cumhurbaşkanı Pervez Müşerref'ten yardım istedi.

'Lollywood' diye bilinen Pakistan sinemasının kraliçesi Meera şimdiye kadar 70'e yakın filmde rol aldı. 'Lollywood' ile Hindistan'ın meşhur film sanayisi 'Bollywood'un ilk ortak yapımı olan 'Nazar' isimli filmde Hintli yapımcı Mahesh Bhatt başrolü oynaması için Meera'ya teklif götürdü. Meera'nın Hintli aktör Ashmit Patel ile filmde öpüştüğü yolundaki söylentiler ve samimi görüntüler ortalığı karıştırdı.

Meera, İslam örf ve adetlerini hiçe saydığı gerekçesiyle muhafazakar kesimin tepkisini çekti. Bu yüzden Bombay'a yerleşen Meera, ülkesine dönebilmek için Pakistan devletinden yardım istedi. AFP'ye konuşan Meera, 'Ölüm tehditleri alıyorum. Koruma istiyorum. Hem kendim, hem de ailem için. Cumhurbaşkanı Pervez Müşerref'ten ailemin güvenliğini garantilemesini bekliyorum' dedi.

Geçen hafta Meera'nın Pakistan Kültür Bakanlığı'nın Hintli aktörle öpüştüğü gerekçesiyle yüklü bir ceza vereceği öne sürülmüştü. Meera, filmde dudaklarının birleşmediğini savunurken, 'Geldiğim toplumun kurallarına aykırı birşey yapmadım' diyor.

Meera, Pakistan'daki rakiplerinin de kıskançlıktan bu tür bir kampanyanın içine girmiş olabileceğini iddia ediyor. Pakistan Kültür Bakanı Muhammed Ali Durrani ise Meera'ya yönelik herhangi bir yaptırımın söz konusu olmadığını söyledi.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 03.03.2005
805
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.