Magazin

Özür dilemek zor zanaat

Özür dilemek zor zanaat

Özür dilemek zorunda kalan her insan, kendini biraz gerer. Hele bu kişi, bir de topluma mal olmuş bir ünlüyse, özür dilemek onun için hepten zorlaşır.

Hatalar insanlara mahsus. Hollywood'da da yaşasanız, Kraliyet ailesine de mensup olsanız insansınız, hata yaparsınız. Büyüklük bu hatayı fark ettiğinizde özür dilemekten geçer. Tabii İngiliz aktör Jude Law'un, nişanlısı Sienna Miller'ı, çocuklarının dadısıyla aldattığı ortaya çıktıktan sonra özür dilemesi, nasıl bir büyüklük göstergesi o bilinmez. Ama yine de yakışıklı aktörün bu davranışı Hollywood'da benzerine pek rastlanmayan bir kahramanlık örneği olarak sayıldı.

Ünlü şarkıcı George Michael da, 1998 yılında New York'ta umumi bir tuvalette bir erkekle sevişirken yakalanınca tutuklanmış ve gay olduğunu açıklayarak herkesten özür dilemıştı. Ama onun bu özrü de, yaptığı çirkin hareketin hayranları tarafından unutulmasına yetmedi.

13 YILLIK AŞKINI BİTİRDİ
İngiliz Daily Express gazetesinin, yaptıkları hatalardan sonra özür dileyen ünlüleri konu alan haberi dünyada büyük ilgi gördü.

Bu habere göre, son yılların en çok yankı uyandıran özür dileme olayı, Prens Charles'ın eşi Prenses Diana'yı Camilla Parker Bowles ile aldattığını açıklayıp, İngiliz halkından özür dilemesi oldu! Prenses Diana da, eşine sadık kalmadığını açıklayarak, aynı şekilde İngiliz halkından özür dilemişti. İngiltere veliahtı ile eşinin özürleri kabul edildi mi? Hiç sanmıyoruz. Zaten bu özür dilemeler de sonucu değiştirmedi.

İngiliz aktör Hugh Grant'in 1995'de Divine Brown adındaki bir fahişeyle otomobilde oral seks yaparken yakalanması, başka büyük bir skandaldı. Hugh Grant, 13 yıldır beraber olduğu Liz Hurley'den ve hayranlarından nasıl özür dileyeceğini bilemedi.

Ancak bu olay Liz Hurley-Hugh Grant ilişkisini noktalamaya yetti. Ayrıca Hugh Grant'in itibarı da epey sarsıldı.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 04.08.2005
176
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.