Magazin

Özpetek'in yeni filmi görücüye çıkıyor

Özpetek'in yeni filmi görücüye çıkıyor

Yönetmen Ferzan Özpetek, bu kez "Kutsal Yürek" filmiyle sinemaseverlerin karşısına çıkıyor.

Ferzan Özpetek, Cuma gününden itibaren İtalya'daki sinema salonlarında gösterilecek, senaryosunu Gianni Romoli ile birlikte yazdığı bu son çalışması hakkında, "Kutsal Yürek, hayatımın en zor filmi. Aldığım tepkilere bakılırsa, filmin sindirilebilmesi için biraz zaman gerekecek. Ama bu filmi yapmak benim için kaçınılmazlaşmıştı" dedi.

Yıllardır Roma'da yaşayan, İstanbul doğumlu, Türk ve İtalyan vatandaşı Özpetek, "Kutsal Yürek"in tanıtımı için dün Roma'da düzenlediği basın toplantısında bu filmin nasıl ortaya çıktığını şu sözlerle özetledi: "Yeni filmimi, son yıllarda, pek çok dostumun ölümüne tanık olmamın bende yaşattığı duyguların ürünü olarak tanımlayabilirim. Yaşanan bu acılar soruları da beraberinde getiriyor:

"Her şey neden ibaret?"
Her şey bu denli hızlı mı geçip gidiyor? Her şey bundan mı ibaret? İnsan kırkını aştıktan sonra, ki benim yaşım 46, hayatın değerine ilişkin bu tür sorular daha net, daha ürkütücü bir hale bürünüyor. Kutsal Yürek, hayatı ve kimliği ile bir kriz yaşayan bir kadının öyküsü. Bu, rastlantısal tanışlıklar neticesinde ölen annesinin kişiliğini araştırmaya koyulan ve kendi yolunu çizmeyi başaran bir kadın. Film, benim sorularımdan hareketle kurgulanmış olsa da, o sorulara bir yanıt verip veremediğimden emin değilim".

Filmin konusu
Filmin kahramanı İrene rolünün Barbora Bobulova tarafından üstlendiği "Kutsal Yürek", başarılı meslek sahibi bir kadının yaşadığı kimlik krizi neticesinde, dini duygular eşliğinde zenginliği bir yana bırakarak kendini yoksullara ve onların sorunlarına adamasını hikaye ediyor.
Yayın tarihi: 22.02.2005
164
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.