Magazin

Özpetek'e İtalya'dan 3 ödül

Özpetek'e İtalya'dan 3 ödül

İtalyan sinemasının önemli ödüllerinden olan "Gümüş Kurdele"de, dokuz dalda aday olan, yönetmenliğini Ferzan Özpetek'in yaptığı "Karşı Pencere" (La Finestra di Fronte), üç ödül kazandı.

Sicilya Adası'ndaki Taormina kentinde, dün akşam düzenlenen ödül töreninde, Karşı Pencere, En İyi Oyuncu, En İyi Konu ve En İyi Şarkı dallarında üç ödül birden alarak, "İo non ho paura" ve "Ricordati di Me" adlı filmler ile en fazla ödül kazanan filmler arasına girdi. En İyi Film ödülünü, yönetmenliği Gabriele Salvatores'in yaptığı "İo non ho paura" adlı filmi kazandı.

İtalya'da, 18 haftaya yakın gösterimde kalan ve 11 milyon euro dolayında gişe hasılatı yapan "Karşı Pencere", "İtalya'nın Oscarları" olarak bilinen David di Donatello'da, En İyi Film dahil beş ödül birden alırken, ülkedeki 10'a yakın farklı film festivalinde de birçok ödül toplamıştı. İtalyan sinema eleştirmenleri, "Karşı Pencere"yi, sezonun en iyi filmi olarak gösterdiler.
Yayın tarihi: 15.06.2003
168
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.