Magazin

Özcan'dan Şebnem'e 100 bin YTL'lik dava

Özcan'dan Şebnem'e 100 bin YTL'lik dava

Şarkıcı Özcan Deniz, Şebnem Schaefer ile annesi Lale Schaefer hakkında, bazı beyanlarından dolayı suç duyurusunda bulundu ve 100 bin YTL'lik manevi tazminat davası açtı.

Suç duyurusu dilekçesinde, Şebnem Schaefer'in 19 Eylül 2006 tarihinde bir televizyon programında, Deniz'e yönelik 'çarpık ilişkileri var ve biseksüel' dediği ifade edilerek, bu sözlerle Özcan Deniz'e alenen hakaret edildiği ve toplum önünde küçük düşürme amacıyla sarfedildiği belirtildi.

Dilekçede, Özcan Deniz'in kesinlikle isnat edilen şekilde eğilimleri bulunmadığı da belirtilerek, "Suç oluşturmaması koşuluyla, kişilerin farklı tercih ve fantezileri ne müvekkilimi, ne davalıları ve ne de diğer üçüncü kişileri kesinlikle ilgilendirmez. Bu seçimler kişilerin özel hayatları kapsamındadır ve sunulduğu üzere yasal düzenlemelerle korunup güvence altına alınmıştır" denildi.

Dilekçede, "İsnat edilen tarzda eğilimleri olmayan müvekkilimin benimsemiş olduğu insancıl dünya görüşü sebebiyle insanların özel hayatlarındaki seçimlerinden ibaret olan bu duruma ve kişilerin tercihlerine de saygı duymaktadır" ifadeleri kullanıldı.
Yayın tarihi: 03.10.2006
404
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.