Magazin

Özcan Deniz bamya adayı!

Özcan Deniz bamya adayı!

Altın Bamya Ödülleri, 25 Mart’ta dağıtılacak. Bu yılki adayları arasında Özcan Deniz ve Tolga Çevik de var...

TÜRK filmlerindeki kadına karşı ayrımcılığı, erkek egemenliğini ve cinsiyetçi bakışı eleştirmek amacıyla dağıtılan Altın Bamya Ödülleri, bu yıl beşinci kez sahiplerini baulacak.

Altın Bamya Akademisi ön jürisi, 2012 yılında vizyona giren filmleri değerlendirerek “erkek karakter, karakter, film ve senaryo” dallarında adayları belirledi.


Erkek karakter kategorisinde “Dağ” filmindeki Oğuz ve Bedir rolleriyle Çağlar Ertuğrul ile Ufuk Bayraktar, “Evim Sensin”deki İskender rolüyle Özcan Deniz ve “Sen Kimsin”deki rolüyle Tolga Çevik ödüle aday gösterildi.

Kadın karakter kategorisinin adayları ise “Güzel Günler Göreceğiz”in Figen’i Feride Çetin, “Sen Kimsin”in Suzan’ı Pelin Körmükçü ve “Zenne”nin Kezban’ı Rüçhan Çalışkur oldu. Jüri, senaryo dalında “Dağ”, “Güzel Günler Göreceğiz”, “Zenne” filmlerini, film kategorisinde de yine “Dağ”, “Güzel Günler Göreceğiz” ve “Sen Kimsin”i Altın Bamya’ya aday gösterdi. Ödül töreni, 25 Mart akşamı yapılacak.

* Jüri, “Evim Sensin” filminde Fahriye Evcen’le kamera karşısına geçen Özcan Deniz’in canlandırdığı İskender karakterini Altın Bamya’ya aday gösterdi.

* Pelin Körmükçü, “Sen Kimsin”deki Suzan rolüyle ödüle aday.

* Feride Çetin, “Güzel Günler Göreceğiz” filmindeki Figen rolüyle Altın Bamya’ya aday gösterildi.

(Hürriyet)

Yayın tarihi: 17.01.2013
4743
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.