Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Özay tahliye oldu: Yaşasın özgürlük

Özay tahliye oldu: Yaşasın özgürlük

Tuğba Özay, özgürlüğüne kavuştuktuğu ilk dakikalarda Hürriyet'e konuştu.

"Hayatımda yepyeni ve tertemiz bir sayfa açtım. İçerisi bana çok şey öğretti. Çok iyi arkadaşlıklar kurdum, çok iyi anıları yaşadım" dedi.

167 günün ardından özgürlüğüne kavuşan Tuğba Özay, "İçeride çok sevdiğim dostlarım var. Tahminimce beni izlediler. Umuyorum kader mahkumları özgürlüklerine kavuşurlar. Hiç beklemediğim bir anda gelişme oldu. Ne diyeceğimi bilmiyorum. Ama bugüne kadar yanımda olan ve destek veren dostlarıma çok teşekkür ediyorum. Herşey bir hayal gibi. Garip hissediyorum kendimi. Bu olaylar biraz da benim iradem dışında çok çabuk gelişti. Bir anda kendimi bambaşka ve hiç tanımadığım bir dünyada buldum. İlk günler gerçekten çok zordu. Ama oradaki insanların iyi niyetiyle alıştım demeyeyim ama bunu kabullendim. Adaletin yerini bulduğuna inanıyorum. Çok mutluyum ve şaşkınım. Duygularım karmakarışık. Tüm Türkiye'ye selamlarımı sevgilerimi yolluyorum" dedi.

Boğaz Köprüsü'nde bağırdı
Özay, "Bana bu haber söylendiğinde tansiyonum 8'e 5 çıktı. O şaşkınlıkla ben de fenalaştım. Çok enteresan bir duygu fırtınası yaşandı. Zamanı gelince iyi bir şekilde kendimi daha anlaşılır bir şekilde anlatacağım. Bundan sonra magazinci arkadaşlara selam söylüyorum. Mesleğimle ilgili kararı, ileriki dönemde vereceğim" diyerek duygularını dile getirdi. Ünlü manken, Paşakapısı Cezaevi'nden tahliye olduktan sonra Boğaz Köprüsü'nden geçerken, otomobilini durdurup televizyon kameralarına "Yaşasın özgürlük" diyerek seslendi. Saat 20.00'deki Atlasjet uçağıyla Antalya'daki çiftliğine giden ünlü manken, bir süre çiftliğinde dinleneceğini ve özgürlüğün tadını çıkaracağını söyledi.

Kendisini takip eden gazetecilere, "İstanbul'u çok özledim" şeklinde konuşan Özay'ın duygusallığı da dikkatlerden kaçmadı. Havaalanı'na gelen Özay, içhatlar terminaline girdiğinde insanların yoğun sevgi gösterileriyle karşılaştı. Yanında bulunan çok sayıdaki korumaları ile dikkat çeken Özay, Atlasjet'in KK-108 no'lu uçağına binerek Antalya yolunu tuttu.

Kızıma sarılıp ağlamak istiyorum
Tuğba Özay'ın annesi Duygu Özay, "Evet, ben avukatı ile görüşüyorum ve sabırsızlık içerisinde bekliyorum. Kızımı çok özledim, bu karar nedeniyle çok mutluyum. Eve gelmeyecek, sakin bir yerde buluşmayı düşünüyoruz. Söyleyecek şey bulamıyorum, kızıma sarılmak ve ağlamak istiyorum. Onun kokusunu çok özledim. Gözlerine bakmak istiyorum. Allah benim durumumda olan tüm insanlara, bu güzel mutluluğu nasip etsin" diyerek duygularını anlattı.

Akşam saatlerinde bir açıklama yapan Tuğba Özay'ın avukatı Edip Önder ise, "Evet, benim ekibimden avukat arkadaşım şu an tahliye işlemleri ile ilgileniyor. Birazdan çıkışı yapılacak. Şu an bir basın toplantısı yapması söz konusu değil. İlerleyen günlerde görüşme yapacak. Evine gitmeyecek, Antalya'ya gidecek. Ailesiyle hasret giderip bir nefes alması gerektiğini düşünüyor" açıklamasını yaptı.
(Hürriyet)
438
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.