Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Öyle beslenirsen, böyle olursun

Öyle beslenirsen, böyle olursun

Britanya'nın BBC televizyonu abur cuburla beslenmenin çocukları nasıl çabucak yaşlandıracağını gözler önüne serdi.

Programda bir bilgisayar programı yardımıyla sağlıksız beslenen çocukların 40 yaşında nasıl olacakları gösterildi.

'Tatlım, çocukları öldürüyoruz!' adı verilen programda, Buc ailesinin 8 ve 10 yaşlarında olan, abur cubur ve tatlıdan vazgeçemeyen, günde 2 litre gazlı içecek tüketen çocukları Joanna ve Jason konu mankeni oldu.

Anne Julie Buc, çocuklarının TV izlerken sürekli atıştırdığını, belli bir vakitte yatma alışkanlıklarının da olmadığını söyledi. Uzman ekibi ailenin yaşam tarzıyla ilgili tıbbi ve bilimsel testlere dayanarak bilgi toplarken, bilgisayar programıyla çocukların yetişkinlikte nasıl görüneceklerinin simulasyonu yaptı.

Programın sonunda gördükleri kişiler karşısında dehşete kapılan anne Julie ve baba Jimmy Buc'a çocuklarının beslenme ve yaşam alışkanlıklarını değiştirecek dört haftalık bir program verildi.
Buc ailesine her akşam saat 20.30'da hep birlikte yenmesi ve şekerli içeceklerin, tatlıların, kızartma ve cipsin mönüden kalkması ve bunların yerine salata, sebze gibi sağlıklı besinlerin koyulması tavsiye edildi. Ayrıca çocuklar baleye başladı ve spora teşvik edilmeleri için aile uyarıldı.
(Radikal)
Yayın tarihi: 01.07.2005
231
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.